Turistická oblast Schmittenhohe
Turistická oblast Schmittenhohe
Lokalita: Zell am See

Nádherná Schmittenhöhe nad Zell am See s lanovkou do 2000m, krásnými výhledy, možnostmi turistiky a zábavy

Schmittenhöhe je v létě ještě krásnější než v zimě

Schmittenhöhe je vrchol nad Zell am See. Krásná oblast s jezerem Zeller a lázeňským městečkem Zell am See leží v nadmořské výšce a 770m. Nedaleko od městečka leží Schmittental (940m), ze kterého vás lanovka vyveze až na Schmittenhöhe (2000m).

Turistika

Vaše turistice výlety usnadní použití lanovky. Ta Vás vyveze do nadmořské výšky 2000m a pomůže Vám zpřístupnit trasy, které by jinak byly přístupné pouze pro zdatné. Nabídka turistických tras na Schmittenhöhe:
  1. Trasa cisárky Sisi: je to lehoučká trasa víceméně kolem vrcholu Schmitten. Je dlouhá cca 2 km a nenáročná. Začíná při kapli Elizabet a končí kafíčkem a sacherkou v Cafe Schmitten. Poskytuje však pohodu a nádherný výhled dolů na jezero Zeller a okolní pohoří - Kaprun s ledovcem Kitzsteinhorn, Vysoké Taury s Grossglockner, travnaté Pintzgauské kopce, zda kamenné Leogangské a skalní moře při Saalfelden.
  2. Výšková promenáda k Sonnkogel: rovněž nenáročná trasa o něco delší s krásnými výhledy na tytéž směry. Podél trasy vás uvítají různé atrakce - dřevěné figurky a pod.
  3. Turistická trasa k oblíbenému vrcholu Mauerkogel: nejprve sestoupíte ke Kettingalm. Zde se z trasy odpojuje Pinzgauský turistický chodník. Dále chodník stoupá k vrcholu. Trasa už přece jen vyžaduje trochu víc kondice a dobrou obuv. Panorama, které se naskýtají ale stojí zato.
  4. Pinzgauský turistický chodník: vyžaduje již více času, trasa měří 25km a vede ze Schmitten podél údolí Salzach na Oberpinzgau. Trasa je zajímavá tím, že je hřebenovka a můžete tak vystoupit na několik vrcholů. Rovněž se dá zkrátit a vybrat se jednou ze sestupových tras dolů již dříve. Trasa není nebezpečná, ale dobrá obuv je zde nezbytná.

Highlighty

Vyberte si z nabídky zážitků na kopci:

Discgolf

Frisbee + Golf. Najdete to na Zeller Hausberg ... cílem je frisbee talíř dostat na co nejméně hodů ne do jamky, ale do koše. Tato hra slibuje spoustu zábavy v krásném prostředí. Košů je podobně jako golfových jamek 18.

Výšková promenáda

... podle již popsaného výše

Příroda a umění

se spolu setkávají na loukách v takzvané galerií na sjezdovce, nebo umění na kopci. Projekt kreativních přírodních uměleckých děl startoval již v roce 1995 a zaujme každého návštěvníka hor

Rodiny a děti

Schmitten je kopec pro rodiny, Na všech turistických trasách najdou rodiny ideální podmínky pro společnou turistiku, společné obavovanie a obdivování. Vedle trasách najdete hřiště pro děti, zážitkové parky pro děti, dobrodružné stanice,

Schmidolin - kde se drak Šmidolín objeví - tam budí velký dětský zájem a zábavu. Zúčastnit se dá i na takzvaném křtu draka ohněm. Děti musí v den křtu draka také co - to zvládnout, aby ho mohli na křest ohněm doprovodit - dostanou pár otázek a úkolů, které musí splnit.

E motokros

Na kopci u Šmidolínovej ohnivé židli si mohou měli i velcí vyzkoušet e-motokros - motokros bez hluku a spalin. Pro dospělé jsou k dispozici motorky KTM Freeride E a pro děti Osete biky.

Kopec plný jezer

Na kopci Schmitten najdete 3-4 zádržné jezera, které v zimě slouží pro případné zasněžování, v létě pro odpočinek, osvěžení a zábavu. Horní jezero je jezero klidu a odpočinek, níže jezero je jezero umění a největší jezero je jezero slouží rodině, dětem a zábavě. Najdete tam vodní hřiště, loď na hraní a pískoviště. Největší jezero, i na zasněžování je přímo jezero Zeller v údolí. Zde si můžete užít kromě koupání a jiných atrakcí i plavby lodí

Fotopointy

na mnoha místech si umíte pomocí fotopointov udělat zábavnou společnou fotku, která bude k nahlédnutí a převzetí na webu

NABÍDKA UBYTOVÁNÍ
Kitzsteinhorn, Seeappartement
Online rezervace

Kitzsteinhorn, Seeappartement

Zell am See
Apartmánový dům
od 1 820

Vybrat pokoj
Schlosser, Appartement
Online rezervace

Schlosser, Appartement

Zell am See
Apartmánový dům
od 2 340

Vybrat pokoj
Ditzer, Haus
Online rezervace

Ditzer, Haus

Zell am See
Apartmánový dům
od 728

Vybrat pokoj
Rohani, Appartment
Online rezervace

Rohani, Appartment

Zell am See
Apartmánový dům
od 2 210

Vybrat pokoj
Schaubensteiner, Appartement
Online rezervace

Schaubensteiner, Appartement

Zell am See
Apartmánový dům
od 936

Vybrat pokoj
Lindenthaler, Pension
Online rezervace

Lindenthaler, Pension

Zell am See
Penzion
od 988

Vybrat pokoj

Zobrazit více nabídek

Fotogalerie
Mapa a trasa
Turistická oblast Schmittenhohe
Zadejte Vaši adresu Zobrazit trasu
  Otevřít v novém okně