Turistická oblast Schmittenhohe
Turistická oblast Schmittenhohe
Lokalita: Zell am See

Nádherná Schmittenhöhe nad Zell am See s lanovkou do 2000m, krásnými výhledy, možnostmi turistiky a zábavy

Schmittenhöhe je v létě ještě krásnější než v zimě

Schmittenhöhe je vrchol nad Zell am See. Krásná oblast s jezerem Zeller a lázeňským městečkem Zell am See leží v nadmořské výšce a 770m. Nedaleko od městečka leží Schmittental (940m), ze kterého vás lanovka vyveze až na Schmittenhöhe (2000m).

Turistika

Vaše turistice výlety usnadní použití lanovky. Ta Vás vyveze do nadmořské výšky 2000m a pomůže Vám zpřístupnit trasy, které by jinak byly přístupné pouze pro zdatné. Nabídka turistických tras na Schmittenhöhe:
  1. Trasa cisárky Sisi: je to lehoučká trasa víceméně kolem vrcholu Schmitten. Je dlouhá cca 2 km a nenáročná. Začíná při kapli Elizabet a končí kafíčkem a sacherkou v Cafe Schmitten. Poskytuje však pohodu a nádherný výhled dolů na jezero Zeller a okolní pohoří - Kaprun s ledovcem Kitzsteinhorn, Vysoké Taury s Grossglockner, travnaté Pintzgauské kopce, zda kamenné Leogangské a skalní moře při Saalfelden.
  2. Výšková promenáda k Sonnkogel: rovněž nenáročná trasa o něco delší s krásnými výhledy na tytéž směry. Podél trasy vás uvítají různé atrakce - dřevěné figurky a pod.
  3. Turistická trasa k oblíbenému vrcholu Mauerkogel: nejprve sestoupíte ke Kettingalm. Zde se z trasy odpojuje Pinzgauský turistický chodník. Dále chodník stoupá k vrcholu. Trasa už přece jen vyžaduje trochu víc kondice a dobrou obuv. Panorama, které se naskýtají ale stojí zato.
  4. Pinzgauský turistický chodník: vyžaduje již více času, trasa měří 25km a vede ze Schmitten podél údolí Salzach na Oberpinzgau. Trasa je zajímavá tím, že je hřebenovka a můžete tak vystoupit na několik vrcholů. Rovněž se dá zkrátit a vybrat se jednou ze sestupových tras dolů již dříve. Trasa není nebezpečná, ale dobrá obuv je zde nezbytná.

Highlighty

Vyberte si z nabídky zážitků na kopci:

Discgolf

Frisbee + Golf. Najdete to na Zeller Hausberg ... cílem je frisbee talíř dostat na co nejméně hodů ne do jamky, ale do koše. Tato hra slibuje spoustu zábavy v krásném prostředí. Košů je podobně jako golfových jamek 18.

Výšková promenáda

... podle již popsaného výše

Příroda a umění

se spolu setkávají na loukách v takzvané galerií na sjezdovce, nebo umění na kopci. Projekt kreativních přírodních uměleckých děl startoval již v roce 1995 a zaujme každého návštěvníka hor

Rodiny a děti

Schmitten je kopec pro rodiny, Na všech turistických trasách najdou rodiny ideální podmínky pro společnou turistiku, společné obavovanie a obdivování. Vedle trasách najdete hřiště pro děti, zážitkové parky pro děti, dobrodružné stanice,

Schmidolin - kde se drak Šmidolín objeví - tam budí velký dětský zájem a zábavu. Zúčastnit se dá i na takzvaném křtu draka ohněm. Děti musí v den křtu draka také co - to zvládnout, aby ho mohli na křest ohněm doprovodit - dostanou pár otázek a úkolů, které musí splnit.

E motokros

Na kopci u Šmidolínovej ohnivé židli si mohou měli i velcí vyzkoušet e-motokros - motokros bez hluku a spalin. Pro dospělé jsou k dispozici motorky KTM Freeride E a pro děti Osete biky.

Kopec plný jezer

Na kopci Schmitten najdete 3-4 zádržné jezera, které v zimě slouží pro případné zasněžování, v létě pro odpočinek, osvěžení a zábavu. Horní jezero je jezero klidu a odpočinek, níže jezero je jezero umění a největší jezero je jezero slouží rodině, dětem a zábavě. Najdete tam vodní hřiště, loď na hraní a pískoviště. Největší jezero, i na zasněžování je přímo jezero Zeller v údolí. Zde si můžete užít kromě koupání a jiných atrakcí i plavby lodí

Fotopointy

na mnoha místech si umíte pomocí fotopointov udělat zábavnou společnou fotku, která bude k nahlédnutí a převzetí na webu

NABÍDKA UBYTOVÁNÍ
Kitzsteinhorn, Seeappartement
Online rezervace

Kitzsteinhorn, Seeappartement

Zell am See
Apartmánový dům
od 2 000

Vybrat pokoj
Schlosser, Appartement
Online rezervace

Schlosser, Appartement

Zell am See
Apartmánový dům
od 2 250

Vybrat pokoj
Ditzer, Haus
Online rezervace

Ditzer, Haus

Zell am See
Apartmánový dům
od 875

Vybrat pokoj
Rohani, Appartment
Online rezervace

Rohani, Appartment

Zell am See
Apartmánový dům
od 2 750

Vybrat pokoj
Schaubensteiner, Appartement
Online rezervace

Schaubensteiner, Appartement

Zell am See
Apartmánový dům
od 800

Vybrat pokoj
Lindenthaler, Pension
Online rezervace

Lindenthaler, Pension

Zell am See
Penzion
od 1 000

Vybrat pokoj

Zobrazit více nabídek

Fotogalerie
Mapa a trasa
Turistická oblast Schmittenhohe
Zadejte Vaši adresu Zobrazit trasu
  Otevřít v novém okně