Termín a akce: Nassfeld na kole 6.-10.9.2017

Akce je vhodná pro rekreační i výkonnostní cyklisty. Na místě se Vám bude věnovat český průvodce znalý oblasti.

Ubytování: Haus Montanara s kartou +Card PREMIUM

 
Díky své poloze 1.420 m.n.m. má dům ideální polohu pro vysokohorskou turistiku a cykloturistiku. K dispozici je 7 útulně zařízených apartmánů pro 2-6 osob. U domu je parkoviště, terasa s lehátky na opalování, místo na grilování, stolní tenis, trampolína, vlastní pramen vody. V apartmánech jsou TV s českými programy, Wi-Fi připojení. Hostům je k dispozici společenská místnost s barem.
 
 
Cena: € 88,- osoba/pobyt  (v ceně je český mluvící guide/průvodce, který s vámi absolvuje program a poradí)
 
 
Doprava: vlastní
Stravování: vlastní
Možnost stravování v hotelu  Gallo Forcello:  € 5,- snídaně, € 19,- večeře
Příplatek na ístě: místní taxa 2,50.-Euro/os./noc
*možnost půjčení silničních i horských kol
*denní trasy po domluvě na místě dle počasí
 
+Card je vstupenkou na průzkum úžasných Korutanských hor. Čeká Vás neomezená nabídka dobrodružství a odreagování v oblasti Nassfeld – Hermagor
Úplně zdarma s kartou +Card PREMIUM
 Kabinková lanovka Millenium Express + přeprava kol
 Lift & Bike Giro nabízí 11,7 km jízdy pro kola po sjezdovkách 
 Horské pěší tematické túry nebo cyklo vyjížďky s průvodcem.
 Sedačková lanovka Gartnerkofel a Madritsch
 Doprava vláčkem Piccolo Express mezi Tressdorfer Alm - Sonnenalpe - Sonnleitn a nástupní stanicí sedačkové lanovky Gartnerkofel.
 Místní autobusová doprava v údolí
 Vstup na městské pláže u jezera Pressegger See.
 Ferraty v Nassfeldu, čeká na vás fascinující lezecké dobrodružství, atd.
 

Aktivity v Nassfeldu

 
Středisko plné jezer a nádherně čisté přírody láká své návštěvníky k aktivně strávenému pobytu i k odpočinku. Pro nespočet aktivit je Nassfeld Hermagor vhodný pro rodiny s dětmi i pro nadšené sportovce. 
 
Cyklistika
Najdete zde 800 kilometrů s 31 značenými cyklistickými trasami všech náročností pro horská kola. Korutanská stezka „R3“ vede z Kötschach-Mauthenu 90km do Villachu, podél řeky Gail. 
 
Turistika
Více než 1 000 km značených stezek Stezky se nalézají v nadmořské výšce 600 – 2800 metrů nad mořem. Je zde 25 tématických stezek, nebo 17 tras pro Nordic walking v celkové délce 145 km, nebo 9 běžeckých tras v celkové délce 63,4 km.
 
Koupání
Korutanská oblast Alp zaručuje kolem 2000 slunečných hodin ročně. Osvěžit se můžete např. v Pressegger See, které nabízí vodu v pitné kvalitě, až 28°C. Na ploše 6,5 km2 se rozprostírá „Dětský park“ s loukou, skluzavky, trampolíny, pískoviště, tobogán a další vodní atrakce. Dále je zde plážový volejbal, stolní tenis, tenisové kurty, půjčovna loděk a šlapadel, restaurace.
Můžete se i příjemně osvěžit v ledovcovém jezeře Weissensee nebo v Aquaparku Kötschach-Mauthen. Místní řeky a jezera lákají i k jiným vodním aktivitám, které zdejší oblast nabízí v hojné míře: windsurfing, jízda na lodích, rafting, canyoning, výlety na kanadských kánoích. 
 
Rybaření 
Řeka Gail a její přítoky, které protékají celou délkou oblasti, jsou známé jako „Eldorado" pro rybáře.
 
NTC Park - Nassfeld
Společnost organizující adrenalinové sporty ve Skiaréně Nassfeld. V nabídce mají adrenalinové aktivity pro jednotlivce i skupiny.
 
 horská kola - Dirt Park –Jsou zde U-rampy a různé překážky vhodné pro BMX i horská kola, začátečníky i pokročilé. 
 skalní labyrint – nachází se v Tressdorfer Alm. Zde se prochází a spouští po laně skalními soutěskami, všude okolo jsou skalní věže.
 horolezectví a zajištěné trasy
 horské koloběžky – sjíždějí na koloběžkách určenými trasami z vrcholů do údolí.
 Arrow, Stanley Rider, Mountaincart, Mountainroller a Mountainboard – sáně, autíčka, atd. uzpůsobeny pro sjezd v horách. 
 
Lanovky
Kabinová lanovka Millenium-Express 
Rychle a jednoduše z Tröpolachu do Nassfeldu až k horské chatě Tressdorfer Alm, kde se můžete občerstvit a vyzkoušet Skalní labyrint, Flying Fox Mile. Také se dostat do horské stanice Madritsche. Přeprava kol a kočárků je zdarma. 
Sedačková lanovka, Nassfeld
 
Letní sáňkařská dráha Pendolino
vede z Madritsche (1919 m) do Tressdorfer Alm (159o m) v délce 1920 m. Jedná se o nejdelší letní sáňkařskou dráhu v Korutanech. 
 
 Propast Garnitzenklamm: 
Naučná stezka s panoramatickými a informačními panely. Propast je zpřístupněna pomocí zabezpečených cest přes lávky, mosty až k vodopádům.
 
Golf
18-jamkové hřiště Gail - Kirchbach-Waidegg golf a Golf Alpe v blízkosti Villachu a Faaker See.