Archeologický park Carnuntum
Archeologický park Carnuntum
Lokalita: Marchegg

Tak blízko Římanům jste zatím nebyli! Žiivě a poutavě a přítom fundovaně je pojata výstava o životě Římanů v archelogickém parku Carnuntum

Nedaleko dnešní Vídně leželo kdysi Carnuntum, hlavní město římské provincie Panónie. Město mělo vlastní přístav, veřejné lázně a 2 amfiteátry, v době rozkvětu bylo modénním místem a svědkem světových dějin.

Dnes je Carnuntum archeologickým pokladem, kde se můžete setkat velmi živě s životem v římském městě. V muzeu Freilichtmuseum Petronell byli světově unikátním způsobem zrekonstruovány v historickém kontextu podstatné architektonické památky čtvrtí římského města: měšťanský dům, městská vila, věřejné termální lázně. Uvedené rekonstrukce nejsou žadné fiktivní objekty nebo muzeální kousky, ale skutečně obyvatelné domy. Obyvatelné znamená, vybavené římských podlahovým topením, kuchyně s plotýnkami,stejně jako s nábytkem.

Ještě více Římanů

Vedle muzea Carnuntum můžete objevovat antiku i na jiných místech. Například u Heiden Tor (brány), která je znakem Carnunta, která leží v blízkosti muzea a můžete ji v klidu obdivovat.

Navštěva muzea  Museum Carnuntinum v Bad Deutsch-Altenburgu představuje vrchol cesty do minulosti do časů Antiky. ve dvou patrech Vám budou představeny nejvýznamnější nálezy antického města Carnuntum. Bylo otevřeno v roce 1904 a nabízí archeologické poklady a přilehlé zahrady, do nichž se vchází zastřešným vchodem se sloupy. 

V amfiteátru Bad Deutsch-Altenburg je dodnes cítit atmosféra gladiatořích zápasů. Na výstavě „Gladiatoria Carnuntina – Welt der Arena“  (Gladiatoria Carnuntina – Svět arény) můžete obdivovat nejen figury gladiátorů v životní velikosti s akustickými efekty, ale dozvíte se také mnoho o tomto krvavém masovém fenoménu antiky.

Zajímavosti:

  • jedinečné muzeum, kde najdete funkční rekonstrukce římských domů a lázní
  • celé území města je zrekonstruováno na modelu o velikosti 350 m²
  • 100let staré muzeum Museum Carnuntinum je v Rakousku největším římským muzeem
  • vědecké vykopávky, speciální prohlídky
  • v průběhu roku zde probíhají mnohé výstavy s římskou atmosférou: Carnuntiner Römerfest - římské slavnosti, Gladiatoren – Kämpfer der Arena - gladiátoři, bojovníci arény

 

Fotogalerie
Mapa a trasa
Archeologický park Carnuntum
Zadejte Vaši adresu Zobrazit trasu
  Otevřít v novém okně