Jaký typ spolupráce si vybrat?

Posouzení vhodnosti on-line nebo off-line spolupráce pro Vaše zařízení je čistě na Vás. Aby jste si mohli vybrat, připravili jsme pro Vás níže popisy, výhody a srovnání obou variant spolupráce.

On-line prodej:

 • Jsme jediný online portál přímo z České republiky a Slovenska

 • Přes partnerské konto, které si založíte na Rakousko.cz, si on-line nastavíte popisy, termíny a dostupnosti, které jsou závazné, a klienti si na základě těchto informací objednají pobyt.

 • Každá rezervace klienta je závazná, stačí si ji jen zanést do svého systému

 • Máte všechny informace o klientovi a klient o Vás, které poslouží k platbě za rezervaci

 • Přenos dat (obsazenost, ceny, …) je možný automaticky například přes rozhraní Seekda (http://www.seekda.com/). Pokud máte jiné rozhranídejte nám vědět jaké a my uděláme vše proto, abychom mohli Vaše data přenášet také automaticky z Vašeho systému a usnadnili Vám spolupráci s RAKOUSKO.cz.

 • Vždy je možnost data nastavovat manuálně.

 

Off-line-prodej:

 • Nejste-li připraveni spolupracovat na bázi on-line prodeje čí už z technických nebo jiných důvodů, pak neváhejte zařadit Vaše ubytovací zařízení do Offline-Katalogu na portálu Rakousko.cz.

 • Přes partnerské konto, které si založíte na Rakousko.cz, si on-line nastavíte popisy, termíny a dostupnosti, které jsou nezávazné, a klienti si na základě těchto informací poptá pobyt u Vás.

 • Offline-Katalog funguje na poptávku, nemusíte si tedy hlídat dostupnost.

 • Veškerou komunikaci ohledně poptávky klienta s Vámi řeší tým pracovníků Rakousko.cz.

 • Jakmile si klient vybere a pošle na Rakousko.cz poptávku, ověříme si u Vás telefonicky nebo e-mailem dostupnost. Klient dostane hned Vaši nabídku, kterou zpracujeme do češtiny nebo slovenštiny.

 • Pokud klient nabídku akceptuje, objedná si ji u Rakousko.cz a přijde Vám do 24 hodin závazná objednávka.

 

Provize pro Rakousko.cz v on-line a off-line režimu

 • jsou závislé na dohodě mezi obchodním zástupcem Rakusko.cz a Vámi jako provozovateli ubytovacího zařízení.
 • provize v on-line režimu je vždy nižší než v offline režimu.
 • dle typu partnera se provize pohybuje od 12% v on-line režimu a je stanovena Smlouvou o vzájemné spolupráci.

 

On-line vs. off-line spolupráce - co je pro Vás výhodné?

Je nutné si uvědomit, co od dané spolupráce očekáváte. Obecně platí, že on-line spolupráce je více dynamičtějčí a komfortnější pro klienta. Při on-line spolupráci klient okamžitě závazně rezervuje ubytování a o více se nestará, jeho komfort je tedy absolutní. Pro Vás znamená on-line rychlejší přístup ke klientům, bez dalšího vypisování, protože všechny důležité informace si uložíte do konta partnera, a Vaši jedinou starostí bude hlídat si platbu od klienta. On-line spolupráce na Vás klade větší zodopvědnost za přesné uvádění dostupnosti, neboť rezervace jsou vždy závazné. Pro odstranění problémů s případnými dvojitými rezervacemi je vhodné ve spolupráci s Rakousko.cz využít nabídky datového propojení Vašeho a našeho systému pomocí firmy Seekda nebo napojení na jiné bázi po konzultaci s Rakousko.cz. 

Při off-line spolupráci vyplníte do svého profilu na Rakousko.cz všechny potřebné informace v prakticky stejném rozsahu jako u on-line spolupráce. Je tu ovšem jeden zásadní rozdíl. Volné dostupnosti uvedené v kontu partnera nejsou závazné, tudíž klient nikdy přímo ubytování neobjednává, ale zašle poptávku na Rakousko.cz. Rakousko.cz následně ověří dostupnot u Vás a zašle nabídku klientovi který má 24 hodin na potvrzení objednávky, tentokrát již závazné. V případě off-line rezervace jde tedy zíroveň o dodatečnou komunikaci s  Rakousko.cz, a proto se provize u off-line rezervace pohybuje výše.

 

Pro výběr vhodného typu spolupráce jsou důležité předvším následující faktory

Počet ubytovacích jednotek

Pokud máte dva nebo tři apartmány, pak lze on-line spolupracovat i bez propojování rezervačních systémů. Z našich zkušeností víme, že provozovatelé do 5 apartmánů většinou ani žádný rezervační systém nemají. V takovém případě doporučujeme on-line spolupráci, kde lze při menším počtu apartmánů libovolně nastavovat a hlídat dostupnost. Pokud máte více jak 5  apartmánů nebo více ubytovacích kapacit, je dobré začít v off-line režimu a po vyřešení otázky přenosu dat přejít do on-line režimu. Zamezí se tím zbytečným dvojitým rezervacím a sporným situacím.

Možnost napojení pomocí Vašeho rezervačního systému

Pokud již požíváte vlastní rezervační systém, pak kontaktujte náš tým, aby jsme byli schopni zhodnotit možnost propojení našich systémů, aby jste mohli být u nás on-line. Pokud máte vlastní rezervační systém, pak je tu předpoklad, že máte více ubytovacích jednotek (apartmánů, pokojů), vyplatí se tedy po vyřešení propojení spolupracovat s Rakousko.cz on-line. Pokud technické parametry neumožní on-line přenos dat, pak budeme rádi spolupracovat i off-line.

Množství jiných on-line partnerů

Pokud máte již více on-line prodejních kanálů, je pro Vás jistě automatický přenos dat nezbytností. Budeme tedy hledat možnost napojení obou našich systémů. V případě, že by z technických nebo jiných důvodů nebylo on-line spojení možné, pak je zde vždy možnost off-line spolupráce.

Vaše časové možnosti

Aby jste udržovali data v on-line režimu aktuální, je třeba mít buď přímé napojení na Rakousko.cz (technickyzajištěné) nebo lze vkládat volné termíny (obsazenost) ručně v partnerském kontu. Pokud nemáte více partnerů nebo máte čas na doplňování volných temínů a změn obsazenosti, pak je on-line spolupráce pro Vás to pravé. Pokud by Vám zabíralo plnění dostupnosti příliš mnoho času, pak je lepší začít off-line, a ve spolupráci s pracovníky Rakousko.cz najít správné řešení pro přenos dat abudoucí on-line spolupráci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Jsme specialisté na Rakousko

 • Největší nabídka až 1600 ubytovacích zařízení v Rakousku

 • Nejlepší možné ceny včetně slev
 • Máme 15 let zkušeností s cestováním v Rakousku
 • Podpora v českém jazyce
 • Všechny informace o Rakousku na jednom místě
 • Bezpečná rezervace