Koupaní v jezeře

Rakousko lze po právu nazývat zemí jezer a řek.

Letní osvěžení zde naleznete v četných jezerech s křišťálově čistou vodou, ale i u řek a rybníků. A všude můžete strávit léto nejen koupáním, ale i ve znamení vodních sportů.   

Jezerá - nejhezčí cíle koupání

Salzburger Seeland

Snad nejhezčím výletním cílem je oblast zvaná Salzburger Seeland s teplým jezerem Wallersee . Po jezerních březích se dají podnikat nádherné pěší túry nebo nenáročné procházky.

Solné komora

V sousední Solné komoře zdobí krajinu 185 jezer v horských údolích i vysoko v horách. Mnoho z nich promění letní slunce v prozářené oblíbené místo všech, kteří touží po koupání a provozování vodních sportů. 

Korutany

Korutany jsou spolkovou zemí, která je proslulá největším počtem jezer v celém Rakousku. Z celkových 1.270 jezer jsou nejoblíbenější Wörthersee, Millstätter SeeWeissenseePresseggersee a Faaker See. Nejoblíbenějším korutanským jezerem na koupání zůstává nadále Wörthersee, dlouhé 17 km. Nabízí návštěvníkům bezpočet možností rekreace a sportovního vyžití. Kdo chce jezera spatřit z jiné perspektivy, vystoupí jednoduše na nějakou horu, shlédne do údolí a prohlédne si obdivuhodnou korutanskou krajinu - krajinu s 1.270 stojatými vodami, 200 jezery vhodnými ke koupání, 8.000 kilometry řek a početnými léčivými prameny. To vše dělá z nejjižnější spolkové země vodní říši.

Dolním Rakousko

Možná nejromantičtějším  jezerem na koupání v Dolním Rakousku je Lunzer See v Lunzu, Řada přehradních jezer, využívaných k rekreaci i k vodním sportům se pak nachází na řece Kamp.

Štýrsko

Grundlsee, jemuž se přezdívá „štýrské moře“, je největším štýrským přírodním jezerem. Celkem 14 km přírodních pláží, které jsou většinou volně přístupné a tři koupaliště nabízejí dostatek prostoru pro všechny milovníky vodních sportů a koupání.

Tyrolsko

U rašeliništního jezera s léčivými účinky Schwarzsee v Kitzbühelu si mohou výletníci užít slunce s pohledem na vrcholy masivu Wilder Kaiser. Toto idylické jezero (s rozlohou cca 8 ha a hloubkou 8 m) patří k nejteplejším a také k nejkrásnějším jezerům ke koupání v rakouských Alpách.

Hormí Rakousko

Jezero Attersee v Hormím Rakousku, kolem něhož jsou na březích malebně rozesety původní obce, lze nejlépe objet na loďce a přitom si kdekoliv zaplavat. Přinejmenším stejně inspirující je jezero Traunsee, které leží mezi vysokými horami, a je proto přístupné jen zčásti.

Neusiedler See

Na konec je nezbytné se zmínit o největší rakouské vodní ploše, kterou je Neziderské jezero (Neusiedler See) o rozloze 320 km². Toto jediné, vedle Balatonu, stepní jezero v Evropě se rozkládá na rakouském i maďarském území a obklopují ho dva národní parky. Vyznačuje se rákosovým porostem, mokřinami a slanými, periodicky vysychajícími močály, a hlavně jedinečnou faunou a florou, která je chráněna zapsáním na Seznam světového dědictví UNESCO (v roce 2001).

Koupání a slunce  si v Rakousku můžete užívat nejen u jezer, ale i u říčních toků.

Několik nejstarších říčních koupališť v Rakousku se nachází podél Dunaje. Jsou to hezká místa s přírodními písečnými nebo oblázkovými plážemi, ať už je to na dunajských nivách v oblasti Wachau, na koupališti Ardagger se štěrkovými ostrůvky nebo v obci Aggsbach, resp. Schönbühel, kde se koupání může propojit také s výletem na lodičkách.

Ve spolkové zemi Salcbursko jsou vhodnými místy ke koupání v létě řeky: Königsseeache v Halleinu-Rif, řeky Taugl, Lammer a také skalní koupaliště v řece Almbach u Fastenau, které se ukrývá v soutěsce zvané Strubklamm.

V Korutanech se můžete  vykoupat i v řece Gail. Nejvhodnějším místem je , tzv. Gaillflus u města Kirchbach, které se nachází uprostřed krásné přírody. Zajímavostí je zde každoroční velká úroda lesních plodů.

Přírodní koupaliště ve Vorarlbersku se nacházejí v oblasti rýnské delty, Starého Rýnu v Hohenems- Altachu a také u řeky Bregenzer Ache u obce Alberschwende. Vhodnými místy na koupání v řekách je také koupaliště na řece Enz v Dornbirnu a koupaliště Felsenau ve Feldkirchu.

V Tyrolsku je mimořádně lákavá řeka Brandenberger Ache, v jejichž okouzlujících soutěskách se mohou zájemci kromě plavání i projet na kajaku.

Kdo dává přednost zelenému Štýrsku s hustými lesy, může zajet na koupání na písčité mělčiny v soutěsce Salza u Mariazell.

NABÍDKA UBYTOVÁNÍ
Jednodenní zájezd Zell am See

Jednodenní zájezd Zell am See

Zell am See-Kaprun
Jednodenní zájezd
od 890

Vybrat pokoj
Jednodenní zájezd Schladming-Dachstein

Jednodenní zájezd Schladming-Dachstein

Schladming-Dachstein
Jednodenní zájezd
od 890

Vybrat pokoj
Pfeiferhaus
Online rezervace

Pfeiferhaus

Nassfeld
Chata
od 2 500

Vybrat pokoj
Haus Montanara

Haus Montanara

8.1/10
Nassfeld
Apartmánový dům
od 875

Vybrat pokoj
Familiengästehaus Seebad Rust
Online rezervace

Familiengästehaus Seebad Rust

Neziderské Jezero
Penzion
od 575

Vybrat pokoj
Kitzsteinhorn, Seeappartement
Online rezervace

Kitzsteinhorn, Seeappartement

Zell am See
Apartmánový dům
od 1 375

Vybrat pokoj
Haus Gassner

Haus Gassner

Zell am See-Kaprun
Penzion
od 800

Vybrat pokoj
Ski In/Out Apartmány Bergblick
Online rezervace

Ski In/Out Apartmány Bergblick

9.3/10
Nassfeld
Apartmánový dům
od 1 000

Vybrat pokoj
Ski In/Out Apartmán Sonnenalpe Lux16
Online rezervace

Ski In/Out Apartmán Sonnenalpe Lux16

9/10
Nassfeld
Apartmánový dům
od 1 500

Vybrat pokoj

Zobrazit víc nabídek.