Koupaní v jezeře

Rakousko lze po právu nazývat zemí jezer a řek.

Letní osvěžení zde naleznete v četných jezerech s křišťálově čistou vodou, ale i u řek a rybníků. A všude můžete strávit léto nejen koupáním, ale i ve znamení vodních sportů.   

Jezerá - nejhezčí cíle koupání

Salzburger Seeland

Snad nejhezčím výletním cílem je oblast zvaná Salzburger Seeland s teplým jezerem Wallersee . Po jezerních březích se dají podnikat nádherné pěší túry nebo nenáročné procházky.

Solné komora

V sousední Solné komoře zdobí krajinu 185 jezer v horských údolích i vysoko v horách. Mnoho z nich promění letní slunce v prozářené oblíbené místo všech, kteří touží po koupání a provozování vodních sportů. 

Korutany

Korutany jsou spolkovou zemí, která je proslulá největším počtem jezer v celém Rakousku. Z celkových 1.270 jezer jsou nejoblíbenější Wörthersee, Millstätter SeeWeissenseePresseggersee a Faaker See. Nejoblíbenějším korutanským jezerem na koupání zůstává nadále Wörthersee, dlouhé 17 km. Nabízí návštěvníkům bezpočet možností rekreace a sportovního vyžití. Kdo chce jezera spatřit z jiné perspektivy, vystoupí jednoduše na nějakou horu, shlédne do údolí a prohlédne si obdivuhodnou korutanskou krajinu - krajinu s 1.270 stojatými vodami, 200 jezery vhodnými ke koupání, 8.000 kilometry řek a početnými léčivými prameny. To vše dělá z nejjižnější spolkové země vodní říši.

Dolním Rakousko

Možná nejromantičtějším  jezerem na koupání v Dolním Rakousku je Lunzer See v Lunzu, Řada přehradních jezer, využívaných k rekreaci i k vodním sportům se pak nachází na řece Kamp.

Štýrsko

Grundlsee, jemuž se přezdívá „štýrské moře“, je největším štýrským přírodním jezerem. Celkem 14 km přírodních pláží, které jsou většinou volně přístupné a tři koupaliště nabízejí dostatek prostoru pro všechny milovníky vodních sportů a koupání.

Tyrolsko

U rašeliništního jezera s léčivými účinky Schwarzsee v Kitzbühelu si mohou výletníci užít slunce s pohledem na vrcholy masivu Wilder Kaiser. Toto idylické jezero (s rozlohou cca 8 ha a hloubkou 8 m) patří k nejteplejším a také k nejkrásnějším jezerům ke koupání v rakouských Alpách.

Hormí Rakousko

Jezero Attersee v Hormím Rakousku, kolem něhož jsou na březích malebně rozesety původní obce, lze nejlépe objet na loďce a přitom si kdekoliv zaplavat. Přinejmenším stejně inspirující je jezero Traunsee, které leží mezi vysokými horami, a je proto přístupné jen zčásti.

Neusiedler See

Na konec je nezbytné se zmínit o největší rakouské vodní ploše, kterou je Neziderské jezero (Neusiedler See) o rozloze 320 km². Toto jediné, vedle Balatonu, stepní jezero v Evropě se rozkládá na rakouském i maďarském území a obklopují ho dva národní parky. Vyznačuje se rákosovým porostem, mokřinami a slanými, periodicky vysychajícími močály, a hlavně jedinečnou faunou a florou, která je chráněna zapsáním na Seznam světového dědictví UNESCO (v roce 2001).

Koupání a slunce  si v Rakousku můžete užívat nejen u jezer, ale i u říčních toků.

Několik nejstarších říčních koupališť v Rakousku se nachází podél Dunaje. Jsou to hezká místa s přírodními písečnými nebo oblázkovými plážemi, ať už je to na dunajských nivách v oblasti Wachau, na koupališti Ardagger se štěrkovými ostrůvky nebo v obci Aggsbach, resp. Schönbühel, kde se koupání může propojit také s výletem na lodičkách.

Ve spolkové zemi Salcbursko jsou vhodnými místy ke koupání v létě řeky: Königsseeache v Halleinu-Rif, řeky Taugl, Lammer a také skalní koupaliště v řece Almbach u Fastenau, které se ukrývá v soutěsce zvané Strubklamm.

V Korutanech se můžete  vykoupat i v řece Gail. Nejvhodnějším místem je , tzv. Gaillflus u města Kirchbach, které se nachází uprostřed krásné přírody. Zajímavostí je zde každoroční velká úroda lesních plodů.

Přírodní koupaliště ve Vorarlbersku se nacházejí v oblasti rýnské delty, Starého Rýnu v Hohenems- Altachu a také u řeky Bregenzer Ache u obce Alberschwende. Vhodnými místy na koupání v řekách je také koupaliště na řece Enz v Dornbirnu a koupaliště Felsenau ve Feldkirchu.

V Tyrolsku je mimořádně lákavá řeka Brandenberger Ache, v jejichž okouzlujících soutěskách se mohou zájemci kromě plavání i projet na kajaku.

Kdo dává přednost zelenému Štýrsku s hustými lesy, může zajet na koupání na písčité mělčiny v soutěsce Salza u Mariazell.

NABÍDKA UBYTOVÁNÍ
Hotel Seegasthof Hois'n Wirt
Online rezervace

Hotel Seegasthof Hois'n Wirt

Traunsee
Hotel ***
od 1 715

Vybrat pokoj
Döbringers Chalet-Dorf Warös

Döbringers Chalet-Dorf Warös

Nassfeld, Pressegger, Weissensee, Lesachtal
Apartmánový dům
od 5 535

Vybrat pokoj
Haus Angermaier

Haus Angermaier

Ledovec Mölltal
Apartmánový dům
od 1 485

Vybrat pokoj
Haus Gassner

Haus Gassner

Zell am See-Kaprun
Penzion
od 783

Vybrat pokoj
Hotel Gasthof Strasswirt
Online rezervace

Hotel Gasthof Strasswirt

Nassfeld
Hotel ***
od 1 836

Vybrat pokoj
Apartmány Carinthia Sonnleitn

Apartmány Carinthia Sonnleitn

Nassfeld
Apartmánový dům
od 2400

Vybrat pokoj
Ferienwohnungen Grabler
Online rezervace

Ferienwohnungen Grabler

Traunsee
Apartmánový dům
od 1 404

Vybrat pokoj
Kronhofer - Apartments & Erlebnis-Imkerei
Online rezervace

Kronhofer - Apartments & Erlebnis-Imkerei

Nassfeld
Apartmánový dům
od 972

Vybrat pokoj
Sporthotel Mölltal***

Sporthotel Mölltal***

Ledovec Mölltal
Hotel ***
od 1620

Vybrat pokoj

Zobrazit víc nabídek.