Možnosti zajimavostí
Vyhledávání jiných zajímavostí
LOISIUM svět vína a vinotéka
LOISIUM svět vína a vinotéka
Lokalita: Krems an der Donau

Zážitkový svět vína v největší vinařské obci Rakouska.

LOISIUM - ZÁŽITKOVÝ SVĚT VÍNA

… tradiční & mystická inscenace
vyzkoušejte, vychutnejte, vyberte si a zakupte za ceny „ze dvora“ – v naší vinotéce LOISIUM

LOISIUM v Langenlois vkusně spojuje moderní architekturu se staletou kulturou vína. Při výletu do úchvatně zinscenovaného světa vinných sklípků nahlédnete do procesu, v kterém se víno z hroznů dostane až do láhve.
Na závěr prohlídky si budete moci hýčkat své chuťové pohárky při skleničce vína.

Architektura světové třídy v překrásných vinohradech městečka Langenlois

LOISIUM se od svého otevření v roce 2003 etablovalo jako centrum vína a kultury Dolního Rakouska. Obklopeno vinohrady spodní části údolí Kamptal, na okraji Langenlois, největší vinařské obce Rakouska, a pouhých 50 minut od Vídně, ohromuje zajímavou kombinací architektury světové třídy a smyslně mystického podzemního světa vína.

Okružní prohlídka vinných sklípků
Výchozím bodem cca 1,5 hodinové okružní prohlídky vinných sklepů je krychle, kterou navrhnul architekt Steven Holl a v níž se nachází vinařské centrum, vinný bar, obchod LOISIUM a vinotéka LOISIUM. Okružní trasu zinscenoval Otto Steiner ze Sarnen v Švýcarsku (www.steinersarnen.ch), který se již podílel na projektu např. sklářské huti Riedl Glas v Kufstein. Prohlídku si můžeme vychutnat buď „na vlastní pěst“ a zcela individuálně s audioprůvodcem, nebo po předchozím objednání s osobním průvodcem. Ať už zvolíte jakoukoliv variantu, dozvíte se na 12 zastávkách, jak se z hroznů stává víno, jaký vliv mají na víno počasí, měsíc a půda, jak žili vinaři před 100 lety a jaké pověsti se vztahují k roku dobré úrody vína.
 

Zajímavosti:

• svět vína
• návštěvnické centrum v designu světového architekta Stevena Holla
• vinotéka Dolního Rakouska – nejzajímavější a nejušlechtilejší vína z osmi dolnorakouských vinařských oblastí k nákupu i ochutnávce za prodejní ceny „ze dvora“!
Fotogalerie
Mapa a trasa
LOISIUM svět vína a vinotéka
Zadejte Vaši adresu Zobrazit trasu
  Otevřít v novém okně