Pojištění Alpenverein – první pomoc pří nehodě

Pojištění Alpenverein zajišťuje rakouský horolezecký spolek Alpenverein a stojí za ním takové pojišťovny jako Uniqa Personenversiherung AG a Generali Versicherung AG, které jsou zárukou vysoké profesionality a kvality. Pojištění je určené jednotlivcům a skupinám, které se aktivně zabývají outdoorovými sporty, stejně tak ale i pro rodiny, které spolu tráví aktivní dovolenou. Pojištění je zároveň, kromě pár severských oblastí (Antarktida, Arktida, Grónsko a Špicberky), platné po celém světě.
Pojištění je součástí členství v Alpenverein, které získáváte automaticky, a které s sebou kromě samotného pojištění nese řadu výhod v právech a při pobytu v různých především alpských a jiných světových lokalitách.

Pojištění pro každou aktivitu
Dostupná záchrana a servis kdekoliv na světě je hlavní výhodou, která se ale nevztahuje jen na horolezectví, ale prakticky na veškeré sportovní a rekreační aktivity. To ocení milovníci turistiky, horské cyklistiky, vyznavači outdoorových sportů, lyžaři, freerideři, snowboardisté a všichni, kteří se pohybují v extrémním prostředí, kde je riziko, že v případě problému bude potřebná záchranná akce a ošetření. Výjimku tvoří pouze sporty provozované ve vzduchu (např. parašutismus, paragliding, závěsné létání apod.)
Pokud jste pojištěni s Alpenverein, nemusíte se bát ani na běžné dovolené nákladů na záchranu a léčebné výlohy v místě pobytu.

Lze lyžovat i mimo sjezdovky a chodit mimo značené trasy?
Ano, to v případě tohoto pojištění lze bezevšeho, proto je také u našich jižních sousedů velmi oblíbené. Spoustu lidí dnes již nebaví pouze točit oblouky po sjezdovce nebo dívat se na panorama pouze z turisticky rušné stezky. Stále více sportovců se vydává do míst, kde je příroda nedotknutá, ale hrozí zde také větší riziko problémů. Na to Alpenverein myslí a proto již nebude žádný terén pro nikoho znamenat finanční nároky na záchranu.

Rodina v bezpečí
Pojištění Alpenverein především na rodiny, a proto je připraveno tzv. Rodinné členství. V případě rodinného členství platí příspěvek Alpenverein, jehož součástí je právě pojištění, pouze dospělé osoby a děti jsou automaticky kryti a stávají se členy Alpenvereinu. V roce 2014 se jedná o děti ročníku 1989 a mladší, v případě studentů dokonce o ročník 1987 a mladší. Příspěvek Alpenverein pak platí pouze rodiče, děti se pouze nahlásí.
Trend aktivní rodinné dovolené vícekrát za rok je znatelný a tímto pojištěním vyřešíte neustálé obnovování pojištění. Pojištění je platné celý rok.

Výhody pro členy Alpenvereinu
Vedlejší výhodou pro členy Alpenvereinu je sleva při přenocování na všech chatách rakouského a německého Alpenvereinu a Alpenvereinu Jižního Tyrolska je obvykle 50%. Na dalších více než 1 300 chatách ve Švýcarsku, ve Francii, Lichtenštejnsku, Španělsku, Slovinsku, Belgii a Lucembursku, Holandsku a Itálii mají členové Alpenvereinu stejná práva i výhody jako členové horských svazů , které tyto chaty vlastní a spravují. Slevy platí rovněž i ve více než 70 soukromých ubytovacích hostincích a ubytovnách v údolích. (seznam chat na http://www.alpenverein.cz/chaty/)

Komplexní pojištění - transport, škoda třetí osobě, pojištění právní ochrany, ošetření a ochrana majetku
Alpenverein pojištění oceníte v momentu, kdy se z jakýchkoli důvodů dostanete do problémů. Je jedno, jestli máte zranění na sjezdovce, při lehké túře nebo jste se vydali zdolat vrchol Mont blancu a ve vrcholové partii jste ztratili sílu. Stačí jen zavolat místní pomoc a pojištění Alpenverein Vám zajistí rychlý a bezplatný transport do bezpečí a k ošetření. Stejně tak pojištění řeší nadstandardními limity případy, kdy svou nedbalostí nebo náhodou způsobíte újmu nebo škodu třetím osobám. V pokrytí na záchrannou akci a odpovědnost vůči třetím osobám je Alpenverein pojištění jedničkou.

 • Horolezecké zákonné pojištění odpovědnosti (paušálně až 3 milióny € pro každou poškozenou osobu), pojištění zavazadel na chatách a transportních lanových drahách
 • Evropské pojištění právní ochrany až 32 703,- €. (Více ve všeobecných podmínkách)
 • Alpeverein Weltweit Service:
  • Náklady na záchranu: do 25 000,- €,
  • Transport a repatriace: neomezeně
  • Pobyt ve stacionární nemocnici: do 10 000,- € (Pozn. Více ve všeobecných podmínkách)
 • Rozsah pojištění
 • Celosvětový servis pro členy Alpského klubu (Alpenverein Weltweit Service) je systém pojištění, který je neoddělitelnou součástí členství. Tento systém pojištění garantuje pojistnou ochranu při nehodách při aktivitách ve volném čase a to při záchranných a pátracích akcích. Pojistná ochrana platí rovněž při nehodách při aktivitách ve volném čase a při studijních nebo pracovních pobytech a to pro převoz z ciziny do místa trvalého pobytu, pro převoz zraněného/nemocného v zemi trvalého pobytu i za lékařské výkony při pobytu v nemocnici a také při nehodách při výkonu povolání a stejně tak při nemoci. Alpenverein Weltweit Service platí na celém světě kromě pojištění zákonné odpovědnosti (člen OEAV způsobí jinému úraz) a pojištění právní ochrany, toto pojištění platí pouze v Evropě.

Cenově dostupná jistota
Pojištění Alpenverein je platné vždy jeden kalendářní rok a jeho cena pro dospělou osobu je momentálně 1550.-Kč za dopělou osobu a rok. V případě partnera první osoby je cena nižší a činí 1265.-Kč. Děti od ročníku 1996 a starší platí 725.- Kč. U rodinného členství se pak sčítá částka 1550.- a 1265.-Kč a libovolný počet dětí v rodině je gratis a využívá stejného krytí výloh jako dospělé osoby.
Zvýhodnění se týká také zdravotně postižených, invalidů, matek samoživitelek. (viz. Ceník v příloze)

Pojištění je základ a Alpenverein to není jen jistota. Pokud máte zájem o opravdu sportovní kvalitní produkt pro sebe i svoji rodinu, neváhejte si ho zařídit již dnes.
(Pozn. Před zakoupením pojištění si přečtěte pozorně Všeobecné podmínky Alpenverein)

K uzavření pojištění 

Nabídka ubytováni v Rakousku

Haus Montanara
Online rezervace

Haus Montanara

8.1/10
Nassfeld
Apartmánový dům
od 1 327

Vybrat pokoj
Hotel Goldried

Hotel Goldried

Matrei in Osttirol
Hotel ***
od 1 645

Vybrat pokoj
Hauser-Mitterer, Appartment
Online rezervace

Hauser-Mitterer, Appartment

Zell am See
Hotel
od 1 459

Vybrat pokoj
Familiengästehaus Seebad Rust
Online rezervace

Familiengästehaus Seebad Rust

Neziderské Jezero
Penzion
od 610

Vybrat pokoj
Appartements Oswaldeck
Online rezervace

Appartements Oswaldeck

Bad Kleinkirchheim
Apartmánový dům
od 2 255

Vybrat pokoj
LANDHAUS AUSZEIT
Online rezervace

LANDHAUS AUSZEIT

Haus im Ennstal-Aich-Gössenberg
Apartmánový dům
od 1 327

Vybrat pokoj
Kitzsteinhorn, Seeappartement
Online rezervace

Kitzsteinhorn, Seeappartement

Zell am See
Apartmánový dům
od 2 122

Vybrat pokoj
Schweizerhof, Bauernhof
Online rezervace

Schweizerhof, Bauernhof

Bad Hofgastein
Sedlácký dům
od 424

Vybrat pokoj
Haus Elisabeth
Online rezervace

Haus Elisabeth

Neustift im Stubaital
Penzion
od 796

Vybrat pokoj
Active by Leitner's, StyleHotel&Spa
Online rezervace

Active by Leitner's, StyleHotel&Spa

Kaprun Kitzsteinhorn
Hotel ****
od 1 419

Vybrat pokoj
 • Jsme specialisté na Rakousko

 • Největší nabídka až 1600 ubytovacích zařízení v Rakousku

 • Nejlepší možné ceny včetně slev
 • Máme 15 let zkušeností s cestováním v Rakousku
 • Podpora v českém jazyce
 • Všechny informace o Rakousku na jednom místě
 • Bezpečná rezervace