Pojištění Alpenverein – první pomoc pří nehodě

Pojištění Alpenverein zajišťuje rakouský horolezecký spolek Alpenverein a stojí za ním takové pojišťovny jako Uniqa Personenversiherung AG a Generali Versicherung AG, které jsou zárukou vysoké profesionality a kvality. Pojištění je určené jednotlivcům a skupinám, které se aktivně zabývají outdoorovými sporty, stejně tak ale i pro rodiny, které spolu tráví aktivní dovolenou. Pojištění je zároveň, kromě pár severských oblastí (Antarktida, Arktida, Grónsko a Špicberky), platné po celém světě.
Pojištění je součástí členství v Alpenverein, které získáváte automaticky, a které s sebou kromě samotného pojištění nese řadu výhod v právech a při pobytu v různých především alpských a jiných světových lokalitách.

Pojištění pro každou aktivitu
Dostupná záchrana a servis kdekoliv na světě je hlavní výhodou, která se ale nevztahuje jen na horolezectví, ale prakticky na veškeré sportovní a rekreační aktivity. To ocení milovníci turistiky, horské cyklistiky, vyznavači outdoorových sportů, lyžaři, freerideři, snowboardisté a všichni, kteří se pohybují v extrémním prostředí, kde je riziko, že v případě problému bude potřebná záchranná akce a ošetření. Výjimku tvoří pouze sporty provozované ve vzduchu (např. parašutismus, paragliding, závěsné létání apod.)
Pokud jste pojištěni s Alpenverein, nemusíte se bát ani na běžné dovolené nákladů na záchranu a léčebné výlohy v místě pobytu.

Lze lyžovat i mimo sjezdovky a chodit mimo značené trasy?
Ano, to v případě tohoto pojištění lze bezevšeho, proto je také u našich jižních sousedů velmi oblíbené. Spoustu lidí dnes již nebaví pouze točit oblouky po sjezdovce nebo dívat se na panorama pouze z turisticky rušné stezky. Stále více sportovců se vydává do míst, kde je příroda nedotknutá, ale hrozí zde také větší riziko problémů. Na to Alpenverein myslí a proto již nebude žádný terén pro nikoho znamenat finanční nároky na záchranu.

Rodina v bezpečí
Pojištění Alpenverein především na rodiny, a proto je připraveno tzv. Rodinné členství. V případě rodinného členství platí příspěvek Alpenverein, jehož součástí je právě pojištění, pouze dospělé osoby a děti jsou automaticky kryti a stávají se členy Alpenvereinu. V roce 2014 se jedná o děti ročníku 1989 a mladší, v případě studentů dokonce o ročník 1987 a mladší. Příspěvek Alpenverein pak platí pouze rodiče, děti se pouze nahlásí.
Trend aktivní rodinné dovolené vícekrát za rok je znatelný a tímto pojištěním vyřešíte neustálé obnovování pojištění. Pojištění je platné celý rok.

Výhody pro členy Alpenvereinu
Vedlejší výhodou pro členy Alpenvereinu je sleva při přenocování na všech chatách rakouského a německého Alpenvereinu a Alpenvereinu Jižního Tyrolska je obvykle 50%. Na dalších více než 1 300 chatách ve Švýcarsku, ve Francii, Lichtenštejnsku, Španělsku, Slovinsku, Belgii a Lucembursku, Holandsku a Itálii mají členové Alpenvereinu stejná práva i výhody jako členové horských svazů , které tyto chaty vlastní a spravují. Slevy platí rovněž i ve více než 70 soukromých ubytovacích hostincích a ubytovnách v údolích. (seznam chat na http://www.alpenverein.cz/chaty/)

Komplexní pojištění - transport, škoda třetí osobě, pojištění právní ochrany, ošetření a ochrana majetku
Alpenverein pojištění oceníte v momentu, kdy se z jakýchkoli důvodů dostanete do problémů. Je jedno, jestli máte zranění na sjezdovce, při lehké túře nebo jste se vydali zdolat vrchol Mont blancu a ve vrcholové partii jste ztratili sílu. Stačí jen zavolat místní pomoc a pojištění Alpenverein Vám zajistí rychlý a bezplatný transport do bezpečí a k ošetření. Stejně tak pojištění řeší nadstandardními limity případy, kdy svou nedbalostí nebo náhodou způsobíte újmu nebo škodu třetím osobám. V pokrytí na záchrannou akci a odpovědnost vůči třetím osobám je Alpenverein pojištění jedničkou.

 • Horolezecké zákonné pojištění odpovědnosti (paušálně až 3 milióny € pro každou poškozenou osobu), pojištění zavazadel na chatách a transportních lanových drahách
 • Evropské pojištění právní ochrany až 32 703,- €. (Více ve všeobecných podmínkách)
 • Alpeverein Weltweit Service:
  • Náklady na záchranu: do 25 000,- €,
  • Transport a repatriace: neomezeně
  • Pobyt ve stacionární nemocnici: do 10 000,- € (Pozn. Více ve všeobecných podmínkách)
 • Rozsah pojištění
 • Celosvětový servis pro členy Alpského klubu (Alpenverein Weltweit Service) je systém pojištění, který je neoddělitelnou součástí členství. Tento systém pojištění garantuje pojistnou ochranu při nehodách při aktivitách ve volném čase a to při záchranných a pátracích akcích. Pojistná ochrana platí rovněž při nehodách při aktivitách ve volném čase a při studijních nebo pracovních pobytech a to pro převoz z ciziny do místa trvalého pobytu, pro převoz zraněného/nemocného v zemi trvalého pobytu i za lékařské výkony při pobytu v nemocnici a také při nehodách při výkonu povolání a stejně tak při nemoci. Alpenverein Weltweit Service platí na celém světě kromě pojištění zákonné odpovědnosti (člen OEAV způsobí jinému úraz) a pojištění právní ochrany, toto pojištění platí pouze v Evropě.

Cenově dostupná jistota
Pojištění Alpenverein je platné vždy jeden kalendářní rok a jeho cena pro dospělou osobu je momentálně 1550.-Kč za dopělou osobu a rok. V případě partnera první osoby je cena nižší a činí 1265.-Kč. Děti od ročníku 1996 a starší platí 725.- Kč. U rodinného členství se pak sčítá částka 1550.- a 1265.-Kč a libovolný počet dětí v rodině je gratis a využívá stejného krytí výloh jako dospělé osoby.
Zvýhodnění se týká také zdravotně postižených, invalidů, matek samoživitelek. (viz. Ceník v příloze)

Pojištění je základ a Alpenverein to není jen jistota. Pokud máte zájem o opravdu sportovní kvalitní produkt pro sebe i svoji rodinu, neváhejte si ho zařídit již dnes.
(Pozn. Před zakoupením pojištění si přečtěte pozorně Všeobecné podmínky Alpenverein)

K uzavření pojištění 

Nabídka ubytováni v Rakousku

Active by Leitner's, StyleHotel&Spa
Online rezervace

Active by Leitner's, StyleHotel&Spa

Kaprun Kitzsteinhorn
Hotel ****
od 1 593

Vybrat pokoj
Haus Angermaier

Haus Angermaier

Ledovec Mölltal
Apartmánový dům
od 1 485

Vybrat pokoj
Haralds Ferienwohnungen
Online rezervace

Haralds Ferienwohnungen

Bad Kleinkirchheim
Apartmánový dům
od 1 350

Vybrat pokoj
Haus Kammerlander
Online rezervace

Haus Kammerlander

Kaltenbach, Hochzillertal
Apartmánový dům
od 1 350

Vybrat pokoj
Aurora, Appartementhaus
Online rezervace

Aurora, Appartementhaus

Bad Hofgastein
Apartmánový dům
od 405

Vybrat pokoj
Appartement kristall
Online rezervace

Appartement kristall

Schladming-Rohrmoos-Pichl
Apartmánový dům
od 1 269

Vybrat pokoj
Haus Gassner

Haus Gassner

Zell am See-Kaprun
Penzion
od 783

Vybrat pokoj
Bäckerwirt, Gasthof
Online rezervace

Bäckerwirt, Gasthof

Leogang
Penzion
od 2 106

Vybrat pokoj
Apartmány Carinthia Sonnleitn

Apartmány Carinthia Sonnleitn

Nassfeld
Apartmánový dům
od 2400

Vybrat pokoj
Hotel Gasthof Strasswirt
Online rezervace

Hotel Gasthof Strasswirt

Nassfeld
Hotel ***
od 1 836

Vybrat pokoj
 • Jsme specialisté na Rakousko

 • Největší nabídka až 1600 ubytovacích zařízení v Rakousku

 • Nejlepší možné ceny včetně slev
 • Máme 15 let zkušeností s cestováním v Rakousku
 • Podpora v českém jazyce
 • Všechny informace o Rakousku na jednom místě
 • Bezpečná rezervace