Romantika

Romantická trasa

Důvod k tomu, že si cestu po Rakousku oblíbilo zvláště mnoho párů, musí zřejmě spočívat v tom, že se v této zemi klade zvláště velký důraz na romantické city. Mimořádnou dávku citů lze prožít na rakouské romantické trase.

Romantická trasa vede ze Salcburku přes Horní a Dolní Rakousko do Vídně a spojuje v délce 380 kilometrů některá z nejhezčích rakouských míst: nádherné jezerní a horské scenérie a 30 zvláště pozoruhodných pamětihodností. Jako perly na náhrdelníku se tu vedle sebe řadí zámky, hrady, muzea, kláštery, obory, jeskyně, jezera a řeky.

Trasa začíná v Salcburku s malebným Starým městem a postupně se dostane na místa, na nichž docházelo k osudovým, emocionálně silným setkáním.

Jedním z těchto míst je lázeňské město Bad Ischl, kde se císař František Josef zasnoubil se svou vyvolenou Sisi a kde se s ní také o mnoho let setkal naposledy před jejím zavražděním – ovšem to jejich lásku už dávno odnesl čas.

V letovisku St. Wolfgang si mohou romanticky založení návštěvníci vyzkoušet, co v sobě skrývá mnohokrát zfilmovaný operetní příběh o hotelu Weißes Rössl, v němž se zamilovaný vrchní číšník uchází o majitelku hotelu. Dnes však možná romantiku nahradí spíše široké možnosti sportovního vyžití na jezeře Wolfgangsee ...

Jezera v každém případě hrají velkou roli v romantických pocitech Rakušanů. Například jezero Traunsee v regionu Salzkammergut je jedním z nejoblíbenějších míst svatebních oslav – a ze všech míst kolem jezera je nejvyhledávanější především vodní zámek Ort, který leží na pohádkově krásném ostrově.

Pro celou oblast Salzkammergut jsou typická hluboká horská jezera obklopená velkolepou kulisou horské krajiny. Člověk by měl s hodnocením typu „nejhezčí kout země“ zacházet spíše opatrně, ale v tomto případě jsou superlativy skutečně na místě. Okouzlující městečko Hallstatt, které leží idylicky u jezera Hallstätter See, je součástí světového kulturního dědictví UNESCO.

Vedle mnoha půvabných krajinných partií nepřijdou na romantické trase zkrátka ani kulturní pamětihodnosti. Patří k nim určitě například i stopy po Římanech, kteří si na mnoha místech v Rakousku vybudovali své tábory a dali jim jména jako Wels nebo Enns.

Na důležitých a strategických místech se usadili mniši benediktini a augustiniáni a založili tam své kláštery, v nichž sloužili Bohu a vědám a nahospodařené bohatství proměnili na velkolepou architekturu. Jejími působivými příklady jsou zejména kláštery St. FlorianKremsmünster Göttweig.

V oblasti podél Dunaje se romantická trasa nakonec dostává do jednoho z nejkrásnějších říčních údolí v Evropě, Wachau. V místech, kde Dunaj tvoří veliké zákruty a kde se otevírají stále nové a nové výhledy na mysticky působící ruiny a idylické zámky, vytane člověku instinktivně na mysl pojem „divoce romantická krajina“. 

Po cestě, na kterou by si zájemci měli rezervovat asi osm dní, přijde na řadu Víd. Také tam čekají hosty na každém kroku různá romantická lákadla. Ať už jsou to sladká pokušení ve dvorní cukrárně Demel, nebo neopakovatelné kouzlo procházky kolem zámku Schönbrunn

Návštěvníci, kteří projeli Rakousko po romantické trase, začínají pomalu a jistě chápat rčení, které se stalo motem Habsburské říše: „Války ať vedou jiní, ty, šťastné Rakousko, v sňatcích se raduj!“ Důvod k tomu, že si cestu po Rakousku oblíbilo zvláště mnoho párů, musí zřejmě spočívat v tom, že se v této zemi klade zvláště velký důraz na romantické city. Mimořádnou dávku citů lze prožít na rakouské romantické trase.
 
NABÍDKA UBYTOVÁNÍ
Bad Gastein Apartments 19
Online rezervace

Bad Gastein Apartments 19

Bad Gastein
Apartmánový dům
od 1 296

Vybrat pokoj
Haus Petra

Haus Petra

Nassfeld, Pressegger, Weissensee, Lesachtal
Chata
od 4 275

Vybrat pokoj
Haus Gassner zima

Haus Gassner

Zell am See-Kaprun
Penzion
od 829

Vybrat pokoj
Hotel Bergkranz
Online rezervace

Hotel Bergkranz

Mieders
Hotel ***
od 1 503

Vybrat pokoj
Haus Elisabeth
Online rezervace

Haus Elisabeth

Neustift im Stubaital
Penzion
od 829

Vybrat pokoj
Ferienhof Weingut Lunzer
Online rezervace

Ferienhof Weingut Lunzer

Neziderské Jezero
Penzion
od 615

Vybrat pokoj
Alpin Haus Turrach

Alpin Haus Turrach

Štýrsko
Penzion
od 5 182

Vybrat pokoj
Kitzsteinhorn, Seeappartement
Online rezervace

Kitzsteinhorn, Seeappartement

Zell am See
Apartmánový dům
od 1 814

Vybrat pokoj
Hauser-Mitterer, Appartment
Online rezervace

Hauser-Mitterer, Appartment

Zell am See
Hotel
od 1 425

Vybrat pokoj

Zobrazit víc nabídek.