WienWienWienWienWien

Vídeň je jedna z nejkrásnějších a multikulturních metropolí v Evropě, je hlavním městem Rakouska a má v současnosti 1.700.000 obyvatel.

Popis:

Město plné uměleckých skvostů, muzeí, kulturních scén a historických odkazů Mozarta, Haydna nebo Strausse mladšího. Vídeňská filharmonie patří dodnes mezi vážená světová hudební tělesa a stojí za to, si ji poslechnout. Procházka po malebném Altstadtu odkrývá nezaměnitelnou atmosféru velkoleposti habsburské monarchie. Největším muzejním komplexem je císařský palác Hofburg, v němž se nachází i známé Kunsthistorické muzeum s egyptskými a antickými sbírkami. Asi nejznámější gotickou stavbou je Stephansdom s bohatou sochařskou výzdobou, kterou začíná hlavní tepna a nejdůležitější nákupní ulice Kärntnerstrasse. Vede ze StephansplatzuVídeňské státní opeře, kde se každoročně odehrává ples s proslulým vídeňským valčíkem, a pokračuje až na Karlsplatz. Nevšední podívanou jsou prohlídky paláců Belveder Evžena Savojského a Lichtenštejnského paláce, kde se každoročně konají zajímavé výstavy. Velkolepým zážitkem je také návštěva císařské rezidence v Schönbrunnu. Vedle nádherného paláce a překrásných rozsáhlých zahrad je zde k vidění i zoologická zahrada nebo muzeum kočárů. Kulturní dědictví zde nestojí jen na starobylé Vídni, ale i na nových architektonických dílech jako je fantaskní stavba Hundertwasserhaus, originální Kunst Haus, zábavní park Prátr, mořský svět Haus des Meeres nebo výškové průmyslové stavby.

Muzejní čtvrť MuseumsQuartier s Leopoldovým muzeem, Muzeem moderního umění, Centrem architektury a výstavní síní Kunsthalle patří k nejvýznamějším muzejním komplexům na světě a jeho obrovské nádvoří je jakýmsi veřejným „obývacím pokojem" Vídně. Jen o pár kroků dál udivuje svou sbírkou Breugelových olejů Uměleckohistorické muzeum („Kunsthistorisches Museum") a Albertina pořádá špičkové výstavy, jejichž návštěvnost láme rekordy.

Kavárny, vinárny

Svébytnou kulturu zde představují kavárny, kde se ke kávě podává věhlasný čokoládový dort Sacher. Na západě Vídně se také nachází významná vinařská oblast s oblíbenými vinařskými lokály zvanými Heurige. Kdo chce tedy vidět Vídeň, musí tam být týden

Vídeň jako jedno z nejlepších měst k životu

Vídeň se pravodelě umísťuje v anketách jako jedno z nejlepších měst k životu na světě. Je to dáno především vynikající infrastrukturou, skvěle fungující městskou dopravou a zálibou Vídeňanů ve sportovních aktivitách, které jsou za velkým počtem cyklsitických tras, které křižují doslova celou Vídeň.

Zábava:

Mezi volnočasové vyžití patří ve Vídni návštěva Prateru s velkým Vídeňským kolem nebo in-line bruslení na Dunajském ostrově. Zajímavá je návštěva Dunajské věžě (Donauturm) a kavárny na otáčivé plošině, která nabízí dechberoucí výhled na město.

Památky a atrakce

K nejzajímavějším památkám a atrakcím Vídně patří:

 

Vienna Card

Na jednu kartu Wien-Karte s sebou můžete vzít zdarma jedno dítě do dovršení 15 let (je třeba předložit průkaz totožnosti). Platí to v metru, tramvajích i autobusech.

 • K dostání v hotelech a turistických informacích na náměstí Albertinaplatz (denně od 9 do 19 hodin) a na letišti (denně od 7 do 22 hodin), v prodejnách a informačních centrech vídeňské městské hromadné dopravy (např. na Štěpánském náměstí, na Karlově náměstí, na nádraží Westbahnhof nebo v Landstraße/Wien Mitte) nebo přes internet s úhradou platební kartou (informace na telefonním čísle +43-1-798 44 00 148).
 • Více než 210 slev v muzeích a památkách, divadlech a koncertních sálech, v obchodech, v kavárnách, restauracích, vinných šencích...
 • Platí ode dne vystavení. Přiložená jízdenka na vídeňskou městskou hromadnou dopravu platí 72 hodin od označení. Slevy nabízené s kartou Wien-Karte můžete ale poslední den platnosti využívat bez omezení celý den.
 • Návod, jak kartu Vienna Card používat, najdete ve 120stránkovém sešitu s kupony, který dostane zadarmo každý, kdo si kartu koupí.
 • Cesta z letiště do centra a zpět za 11 místo 12 eur vlakem City Airport Train, resp. za 7 eur místo 8 eur autobusy Vienna Airport Lines.

Vznik Vídne

Vídeň vznikla na místě římského vojenského tábora Vindobona. Postupně se stala sídlem habsburské monarchie a nyní je moderní rakouskou metropolí. Vídeň je plná historie a tradice.

Zadejte Vaši adresu Zobrazit trasu
  Otevřít v novém okně  
Wien
TOP NABÍDKA UBYTOVÁNÍ V Wien
Austria Trend Hotel Ananas
Online rezervace

Austria Trend Hotel Ananas

Hotel ****

Vybrat pokoj
Boutique Hotel Stadthalle
Online rezervace

Boutique Hotel Stadthalle

Hotel ***

Vybrat pokoj
Das Capri
Online rezervace

Das Capri

Hotel ***

Vybrat pokoj
Hotel Papageno
Online rezervace

Hotel Papageno

Hotel ***

Vybrat pokoj
Hotel Sacher Wien Superior
Online rezervace

Hotel Sacher Wien Superior

Hotel *****

Vybrat pokoj
Hotel Alexander
Online rezervace

Hotel Alexander

Hotel ***

Vybrat pokoj
NH Danube City
Online rezervace

NH Danube City

Hotel ****

Vybrat pokoj
Hotel Kummer
Online rezervace

Hotel Kummer

Hotel ****

Vybrat pokoj
Hotel Bellevue
Online rezervace

Hotel Bellevue

Hotel ****

Vybrat pokoj
Hilton Vienna Danube Waterfront
Online rezervace

Hilton Vienna Danube Waterfront

Hotel ****

Vybrat pokoj
Hotel Lucia
Online rezervace

Hotel Lucia

Hotel ***

Vybrat pokoj

Další nabídka ubytování v lokalitě

Zimní sezóna
HODNOCENÍ
0/10
0/10
Zadejte Vaše hodnocení:
--
 • 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
AKTIVITY V LOKALITĚ
Wellness a zdravíRomantikaProhlídka městaPoznávacíKulturaGastronómie
ZAJÍMAVOSTI
Další zajímavosti
AKTUÁLNÍ POČASÍ
DNES
ČT
Ein ungetrübt sonniger Tag, Wolken sind so gut wie keine zu sehen.
27 / 14 °C
16.06.

Bis über Mittag wechseln Sonnenfenster und Regenschauer, dann Wetterbesserung.
27 / 17 °C
17.06.
SO
Ein Wechselspiel aus Sonne und Wolken, die Schauerneigung ist gering.
20 / 15 °C

Podrobnější počasí

 • Jsme specialisté na Rakousko

 • Největší nabídka až 1600 ubytovacích zařízení v Rakousku

 • Nejlepší možné ceny včetně slev
 • Máme 15 let zkušeností s cestováním v Rakousku
 • Podpora v českém jazyce
 • Všechny informace o Rakousku na jednom místě
 • Bezpečná rezervace