Weissensee
Weissensee
Lokalita: Nassfeld, Pressegger, Weissensee, Lesachtal

Jezero Weissensee - ráj 930 metrů nad mořem

Nádherné průzračné horské jezero

Rájem pro potápěče je přírodně zachovalé korutanské jezero Weissensee s průzračnou vodou a se spoustou ryb. Jezero Weissensee je ledovcového původu a leží severně od Hermagoru mezi údolím řeky Drávy a Gailtalem severně od Hermagoru. Weissensee je 11,6 km dlouhé, v nejširším místě měří 900 m, maximální hloubka je 97 m. Má rozlohu 6,5 km² a je tak 12. největším jezerem v Rakousku a 4. v Korutanech.

Jezero se proslavilo jako jeden z evropských regionů nejšetrnějších k životnímu prostředí. Na voru zde zažijete působivou kombinaci přírodního zážitku a kulinářského požitku. Jezero Weissensee s nadmořskou výškou 930 metrů je nejvýše položeným jezerem ze všech korutanských jezer. Klidné zátoky podobné fjordům zvou k odpočinku a rybaření. 

Navzdory své výškové poloze voda tu v létě dosahuje 24 stupňů a je výborná na koupání. Pokud si půjčíte člun, můžete si najít jednu z mnoha osamělých pláži a zažít krásné a romantické koupání.

Jezero je napájeno vodou přítoky Mühlbach a Almbach a z východního konce vytéká Weißenbach, který je přítokem řeky Drávy.

Léto

V létě lze u v jezeře plavat, potápět se, rybařit a v jeho okolí se lze pěkně uvolnit a procházet se. Po jezeře jezdí výletní loď.

Z celkové délky 23 km pobřeží je zástavba pouze na třetině jezera, zbývající dvě třetiny mají přírodní charakter. Kolem břehu jezera nevede žádná cesta z jednoho konce na druhý, pouze stezka pro pěší. Na břehu jezera se nacházejí vesnice Neusach, Gastchah, Oberdorf a Techendorf

Zima

V zimě se jezero stává největší přírodní ledovou plochou v Evropě, kde při tloušťce ledu až 60 cm panují skvělé podmínky k bruslení, ledním kuželkám a hokeji. Jezero zamrzá téměř každoročně na Kateřinu. Při ploše 6,5 km2 je jezero největší přírodní ledovou plochou v Evropě. Celý tým se zde stará o 25 km dlouhou bruslařskou dráhu kolem jezera, hřiště pro curling, hokejové hřiště a rychlobruslařský 400m dlouhou dráhu.

Kolem jezera si to užijí ti, kteří mají rádi běh na lyžích. 55km denně upravovaných běžeckých tratí uspokojí každého.

Poblíž je hezké i když nevelké lyžařské středisko a a potěší i saně.

NABÍDKA UBYTOVÁNÍ
Opening Nassfeld 12.-15.12.2019

Opening Nassfeld 12.-15.12.2019

Nassfeld, Pressegger, Weissensee, Lesachtal
Lyžařský opening
od 1560

Vybrat pokoj
Döbringers Chalet-Dorf Warös

Döbringers Chalet-Dorf Warös

Nassfeld, Pressegger, Weissensee, Lesachtal
Apartmánový dům
od 5 330

Vybrat pokoj
Haus Petra

Haus Petra

Nassfeld, Pressegger, Weissensee, Lesachtal
Chata
od 4 290

Vybrat pokoj

Zobrazit více nabídek

Fotogalerie
Mapa a trasa
Weissensee
Zadejte Vaši adresu Zobrazit trasu
  Otevřít v novém okně