Pyhrn Priel_Winter_Hinterstoder_Kind_Oberoesterrei © OÖ Tourismus GmbH Foto Moritz Ablinger
Skifahren in Hitnerstoder © OÖ Tourismus GmbH Foto Moritz Ablinger
Skitour-auf-der-Wurbauerkogel © Hinterstoder-Wurzeralm Bergbahnen AG

Pyhrn-Priel

Aktivní dovolená hned za hranicemi

Chcete si udělat rychlý víkendový výlet do Alp? Ať už v zimě na lyžovačku, nebo v létě za turistikou – vydejte se do Pyhrn-Priel. Nebudete zklamaní!

Lyžování v Pyhrn-Priel: malé, ale rozmanité středisko

Necelé dvě hodiny od hranic na vás čeká parádní lyžování s alpskými parametry. Pyhrn-Priel zahrnuje dvě střediska pod jedním skipasem: Hinterstoder a Wurzeralm, celkem 62 km sjezdovek. Prvně jmenované středisko je překvapivě rozmanité a potěší začátečníky i sportovní lyžaře. Pro experty je připravena černá sjezdovka Inferno se sklonem až neuvěřitelných 70 %.


Wurzeralm je komornější a rodinnější středisko, které vás okouzlí klidnou atmosférou i během rušných víkendů. Pokud si chcete užít liduprázdné svahy, vydejte se do Pyhrn-Priel od pondělí do středy. Z Prahy je to jen 4 hodiny autem.

Pyhrn-Priel v létě: turistika i koupání v jezeře

Obujte si pohorky a vydejte se za přírodními krásami Pyhrn-Priel. Nádherná příroda Totes Gebirge okouzlí velkolepými výhledy a po náročných výšlapech se odměníte domácími dobrotami na horských chalupách. Rodinám s dětmi se bude líbit nenáročný výlet na jezero Schiederweiher, ve kterém se zrcadlí skalní štíty hor. Kdo si neumí představit léto bez koupání, užije si den u Gleinkersee. V létě dosahuje teplota vody v jezeře 25 °C.


Pyhrn-Priel leží na okraji NP Vápencové Alpy, a tak jsou v této oblasti vápenec a voda věční soupeři. O převahu bojují například v soutěsce Dr. Vogelgesanga, a tvoří tak fascinující přírodní dílo. Se slevovou kartou Pyhrn Priel Card budete mít vstup zdarma.

Ubytování v Pyhrn-Priel

V Pyhrn-Priel je dostupná široká nabídka ubytování všech cenových kategorií – od hotelů, pensionů, až po apartmány v soukromí. Díky tomu, že se jedná o menší středisko vytížené spíše jednodenními návštěvníky, seženete ubytování za velmi příznivé ceny.

Typické pokrmy v Pyhrn-Priel

Typickým pokrmem zdejších kopců je císařský trhanec (německy Kaiserschmarrn). Je to nadýchaná, silnější palačinka z mouky, vajec, cukru a mléka, která se při pečení na pánvi roztrhá na kusy. Trhanec má různé podoby, do těsta se přidávají rozinky, ořechy nebo kostičky jablek.Kde se nachází: