Mountainbiken-in-der-nock-bike-Region-Bad-Kleinkirchheim-Millstaetter-See © Oesterreich-Werbung Foto Charly Schwarz
lick-auf-den-Millstaetter-See © Oesterreich-Werbung Foto Susanne Einzenberger
Mountainbiken-in-der-nock-bike-Region-Bad-Kleinkirchheim-Millstaetter-See © Oesterreich-Werbung Foto Charly Schwarz
Mountainbiken-in-der-nock-bike-Region-Bad-Kleinkirchheim-Millstaetter-See © Oesterreich-Werbung Foto Charly Schwarz
E-Biken-rund-um-den-Millstaetter-See © Millstaetter-See-Tourismus-GmbH Foto Joerg Reuther

Cyklistika v Bad Kleinkirchheim a Millstätter See

Oblast kolem obce Bad Kleinkirchheim a jezera Millstätter See je ideální pro příznivce cyklistiky. Vybrali jsme pro vás několik zajímavých tratí v blízkém okolí.

Panorama Tour s výhledem na jezero

Středně obtížná trasa pro horské kolo a elektrokolo

Trasa vedoucí v blízkosti jezera Millstätter See měří zhruba 23 kilometrů. Celkové převýšení je 680 metrů. Výchozím bodem je Döbriach u Millstätter See. Přes obce Glanz a Gschriet pokračujete ke Gasthofům Bergfried a Thurnerhof, dále přes Radenthein zpět směrem k Döbriachu. 


U Gasthofu Bergfried na vás čeká idylický výhled na Millstätter See z přilehlé vyhlídkové plošiny přezdívané Sternenbalkon. V Radentheinu zase stojí za zastávku bývalé granátové doly a muzeum.

Kolem jezera Millstätter See

Lehčí trasa vhodná pro rodiny s dětmi

Pokud jste na výletě s dětmi a hledáte nenáročnou trasu, kterou lze spojit s občerstvením a koupáním, pak je okruh kolem jezera Millstätter See jasná volba. Stezka měří 28 kilometrů a celkové převýšení je 255 metrů. Voda v jezeře v létě dosahuje až 28 stupňů a tak přestože byste trasu zdolali bez větších problémů do 3 hodin, vyčleňte si raději celý den. 


Jak je u rakouských jezer zvykem, využít můžete skvělé zázemí vybízející k dalším sportovním aktivitám nebo projížďce na lodi.

Z Radentheinu k severní straně Millstätter See

Vhodné pro silniční kolo

Krásy jezera Millstätter See a okolní korutanské krajiny si můžete užívat i ze sedla silničního kola. Udělejte si projížďku z Radentheinu směrem k severní části jezera. Po vyasfaltovaných cestách se vydejte do Dellachu, Lammersdorfu, Obermillstattu a zpět. 

Trasa měří necelých 29 kilometrů a nabízí nespočet krásných výhledů na druhé největší jezero Korutan.

Korutanský jezerní okruh

Vhodné pro horské cyklisty – vytrvalce

Millstätter See není jediné nádherné jezero v nejjižnější rakouské spolkové zemi. V Korutanech najdete také Pressegger See, Weissensee, Ossiacher See, Wörthersee a mnohá další jezera. Speciální 340 kilometrů dlouhý cyklistický okruh vás zavede právě k modrým a tyrkysovým jezerům v krásné horské krajině. Okruh si rozdělte do několika etap podle svých schopností. 


Rozhodně si nechte dostatek času na koupání a objevování míst v blízkosti jezer. Ideální je, když si na tuto trasu můžete vyčlenit alespoň týden. Častým výchozím bodem je Villach – jezera, jež jsou součástí okruhu, se nacházejí východním i západním směrem od tohoto města. Celkem budete projíždět kolem 10 jezer a dvou řek. Milovníci koupání si tedy rozhodně přijdou na své!


 

Vyberte si u nás

Ubytování