© www.stubai.at
© www.stubai.at
Skifahren-Wildkogel-Arena © Wildkogel-Arena Neukirchen-Bramberg
Perfekt-praeparierte-Pisten-im-SalzburgerLand-Wagrain © SalzburgerLand-Tourismus
© www.stubai.at

Pohádkové Rakousko na lyžích

Nejlepší zážitky hned za hranicemi!

Přemýšlíte, kam vyrazit za kvalitním lyžováním? Neváhejte a zamiřte do Rakouska. Jen málokde natrefíte na lepší podmínky a to nejen díky úžasným alpským vrcholům, které leží doslova v našem sousedství. Svou roli hraje také dlouholetá tradice, kterou lyžování v Rakousku má, a které odpovídá vynikající kvalita lyžařského zázemí i veškerých zdejších služeb. Tady prostě ví, co lyžař potřebuje a umí mu to dát.

Lyžařský ráj na dosah

První sjezdovku otevřeli v Rakousku před více než 110 lety a dodnes tu najdete na 22 tisíc kilometrů upravených tras ve stovkách lyžařských areálů. Ty se pyšní nejmodernějším vybavením vleků a lanovek, stejně jako nekonečnou nabídkou speciálně zvýhodněných skipasů. Na umělý sníh tu moc nenarazíte, samozřejmostí naopak bývá sníh přírodní a to v té nejlepší kvalitě, díky čemuž si v horských oblastech s jistotou parádně zalyžujete.


V ledovcových střediscích se vám to poštěstí po většinu roku. V Rakousku se nachází celkem 25 sjízdných ledovců, ze kterých Vás uchvátí hlavně tyrolský Stubai s perfektním zázemím, salzburský Kitzsteinhorn s famózními výhledy, či korutanský Mölltal ležící ve stínu majestátního Grossglockneru. Ledovce jsou také ideálním místem, kde zažít nespoutaný prašanový freeride, což vám potvrdí v kitzbühelském Fieberbrunnu, či vorarlberském Montafonu končícím ledovcem Silvretta.


Prvotřídní zážitky si odvezete i z běžných horských středisek. Korutanský Nassfeld vyniká velkolepostí a perfektním vybavením, o dokonale upravených sjezdovkách nemluvě. Po těch se svezete i v kitzbühelském Brixentalu, či v salzburském Zell am See-Kaprunu, které je mimo jiné rájem freestylu a rodin s dětmi. 


Na děti samozřejmě myslí v každém středisku, čemuž vždy odpovídá bohatá nabídka lyžařských škol a pohodových svahů. Zcela výjimečné jsou však v tomto ohledu zejména areály v Brixentalu, nebo v tyrolském Serfauss Fiss Ladis, které vaše potomky nadchnou neuvěřitelně zábavnými svahy s atrakcemi a spoustou prvků k objevování. 


Neholdujete zrovna sjezdům a na lyžích se raději proběhnete? I v tom případě si Rakousko zamilujete. Zdejší běžkařské trasy jsou dokonale upravené, dlouhé a pestré. Přesvědčte se o tom v korutanském Heiligenblutu v tisícimetrové nadmořské výšce, nebo v tyrolském Hochfilzenu, vyhlášeném ráji biatlonu. Po cestě narazíte na spoustu útulných chat, ve kterých ochutnáte to nejlepší z rakouské kuchyně. Ta vás bude ostatně provázet i kdekoliv jinde na horách a vaše dovolená bude díky ní opravdu dokonalá.Ubytování

Ubytování