Biking-in-Zell-am-See-Kaprun © SalzburgerLand-Tourismus Fotograf David Schultheiss
Radfahren-E-biken-am-Ufer-des-Zeller-See © Oesterreich-Werbung Foto thecreatingclick.com
© Zell am See-Kaprun Tourismus/Faistauer Photography
Luftaufnahme-Zell-am-See © Zell-am-See-Kaprun-Tourismus-GmbH Fotograf Nikolaus Faistauer

Cyklistika v okolí Zell am See – Kaprun

Zell am See a Kaprun jsou známé jako zimní destinatinace, ale byla by škoda se této oblasti vyhýbat i v létě – najdete zde celou řadu nádherných cyklostezek různé obtížnosti. Na své si přijdou sportovní jezdci i rodiny s dětmi. Vybrali jsme pro vás několik zajímavých tras.

Pohoda kolem Zellského jezera

Lehká trasa vhodná pro rodiny s dětmi

Hledáte-li kratší, rovinatou trasu, pak zvolte tu kolem jezera Zeller See. Stezka kolem jezera měří něco málo přes 12 km. Na upravených cestách si užijete krásné výhledy na vodní hladinu a okolní kopce. Trasa vede po cyklostezkách, jen východní stranu jezera je nutné překonat po silnici. Musíte tedy dávat pozor na auta, byť mají v tomto úseku omezenou rychlost na 50 km/h. Jinak se jedná o ideální cíl pro rodiny s dětmi.

Rozhodně si s sebou nezapomeňte plavky! V létě se dá v jezeře koupat, navíc patří k nejčistším v Evropě. Půjčte si lodičku nebo se projeďte na výletním parníku. Krásnou místní přírodu uvidíte z jiné perspektivy.

Krimmelské vodopády aneb po Tauernské cyklostezce

Vhodné pro pravidelné cyklisty 

Zell am See prochází slavná Tauernská cyklostezka. Ta vede z rakouského Krimmlu až do německého Pasova a celkem měří 310 kilometrů. Začátek cyklostezky je u Krimmelských vodopádů, které se svojí výškou 385 metrů patří k nejvyšším v Evropě. Odtud vedou až do Pasova dvě trasy Tauernské cyklostezky – o trochu delší a frekventovanější cesta podél řeky Salzach a kratší kolem řeky Saalach.

Právě v rámci druhé trasy si můžete naplánovat krásný jednodenní výlet mezi Krimmelskými vodopády a Zell am See. Najedete něco přes 60 kilometrů. Směrem od vodopádů pojedete většinu cesty z kopce po vedlejších asfaltových silnicích kolem vesnic Mittersill, Uttendorf, Niedernsill nebo Bruck. Středně obtížnou trasu zvládne i rekreační cyklista. Pokud si přece jen nebudete jisti svojí kondicí, na Tauernské cyklostezce není problém opatřit si v jedné z mnoha půjčoven elektrokolo.

Hundstein – pro milovníky kopců

Vhodné pro mountain bikery a E-Bike

Pokud hledáte pořádné výzvy a rádi šlapete do kopce, tak se vydejte na vrchol Hundstein. Tato hora měří 2117 metrů a nabídne nádherný výhled na okolní alpskou krajinu. Z Zell am See až na vrchol je to zhruba 18 kilometrů s převýšením 1500 metrů. Hundstein je u horských cyklistů velmi oblíbený, v hlavní sezóně počítejte s mnoha dalšími sportovci. Místy je výstup skutečně náročný a donutí nejednoho cyklistu sesednout z kola. Pokud jste pravidelný cyklista, ale na náročný výšlap se necítíte, zkuste si půjčit E-Bike a trochu si pomoci.

Nahoře se za sportovní výkon můžete odměnit v horské chatě s restaurací. Sjezd dolů lze absolvovat po stejné trase a nebo zvolit jinou – například do Brucku nebo do Maria Alm. 

Ubytování

Ubytování