Radfahren und Biken in Ihrem Sommerurlaub in den Bergen in Zauchensee © zauchensee.com
© eben.at Foto © sobietzki

Cyklistika v Salzburger Sportwelt

Populární cyklostezky jižně od Salzburgu

Salzburger Sportwelt spojuje 8 resortů jižně od Salzburgu. Mezi ty nejznámější patří Flachau, Wagrain-Kleinarl nebo Altenmarkt-Zauchensee. V letní sezóně si zde perfektně zajezdíte na kole. Připravili jsme pro vás pár tipů se zajímavými cyklotrasami.

Stoneman Taurista pro milovníky stoupání

Vhodné pro sportovní cyklisty a vytrvalce

Několik vystoupaných vrcholů, 123 kilometrů a převýšení 4500 metrů mluví za vše. Stoneman Taurista je jedním z nejnáročnějších MTB okruhů v Alpách. Podle vašich schopností vám zdolání trasy zabere 1–3 dny. Odměnou vám budou neopakovatelné výhledy na okolní hory, krásné horské pastviny, husté lesy nebo tradiční horské chaty, kde si můžete na chvíli odpočinout a občerstvit se. Kromě toho se zastavíte také na překrásném vodopádu Johanneswasserfall. Okruh bývá přístupný mezi červnem a zářím, v roce 2020 je plánované otevření na 10. června. Startuje se vystoupáním na vrchol Hochgründeck.

Ennská cyklostezka

Vhodné pro elektrokolo a jezdce na horském kole

V Salzburger Sportwelt nelze opomenout známou Ennskou cyklostezku, která zde má výchozí bod a to konkrétně ve středisku Flachauwinkl. Odtud vede trasa až do Enns – tam stejnojmenná řeka ústí do Dunaje a také se zde lze napojit na Dunajskou stezku. Ennská cyklostezka měří více než 260 kilometrů a zejména v první části vás vybídne k několika stoupáním. Netřeba však jet až do Enns, jeďte z Flachauwinkl například jen do Schladmingu. Zhruba 38 kilometrová trasa patří s 300 metrovým převýšením spíše k těm lehčím. Výhled na okolní alpské vrcholy rozhodně stojí za to.

Marbachalmen Tour k prameni potoka Marbach

Vhodné pro rodiny s dětmi

Hledáte lehčí na trasu, na kterou se můžete vydat i s dětmi? Marbachalmen MTB Tour je to pravé pro vás. Nejedná se o okruh, tam i zpět se budete vracet stejnou cestou. Nicméně malebné údolí Flachauwinkl a cesta kolem potoka Marbach v těsné blízkosti dvoutisícových vrcholů se vám jen tak neokouká. Trasa startuje ve Flachau a vede k prameni potoka Marbach. Projížďka tam a zpět měří okolo 26 kilometrů s převýšením 440 metrů. Po cestě potkáte několik chat a hospůdek, kde si s dětmi můžete odpočinout.

Okruh Türlwand-Hochwurzen s výhledem na Dachstein

Vhodné pro silniční kola

Rovněž silniční jezdci si v Salzburger Sportwelt přijdou na své. Co takhle trasa, která vám nabídne nezapomenutelný výhled na horský masiv Dachstein? Vyrazte z vesnice Haus im Ennstal do Ramsau a odtud si udělejte menší zajížďku na dolní stanici lanovky na Dachstein. Ta leží v 1663 metrech a právě zde budete za námahu odměněni idylickou scenérií. Okruh dokončíte cestou přes Ramsau, Pichl, Rohrmoos, Schladming a vratíte se opět do obce Haus im Ennstal. Trasa nepatří mezi nejjednodušší, ale pravidelní jezdci si s ní poradí. Měří necelých 60 kilometrů a překonáte převýšení 1500 metrů.
Vyberte si u nás

Ubytování