© Gasteinertal Tourismus GmbH
© Gasteinertal Tourismus GmbH, auswegerdaniel.at
 © gasteinertal.com
 © gasteinertal.com

Cyklistika v údolí Gastein

Gasteinské údolí na úpatí Vysokých Taur láká nejen termálními lázněmi, ale také zajímavými cyklistickými trasami. Z následujících možností si vybere každý cyklista.

Cyklovýlet na Prossau

Lehčí trasa pro horská a treková kola

Trasa začíná na náměstí Mozartplatz v Bad Gastein u budovy turistických informací. Lázeňským městečkem projedete až k odbočce, která vede k hotelu Grüner Baum a dále údolím směrem k penzionu Gasthof Himmelwand. Mírným stoupáním pokračujete podél horské bystřiny až k cílovému bodu Prossau, kde se za výkon můžete odměnit v restauraci. Horská chata Prossau je obklopena netknutou přírodou a cestou si užijete výhledy na horské velikány. Přímo z chaty se otevírá pohled na nedaleký vodopád. Terén je určený pro horská a treková kola. Trasa měří přes 9 kilometrů a převýšení činí 481 metrů. Zpět do Bad Gastein se musíte vrátit stejnou cestou.

Gasteinská cyklostezka

Vhodné pro rodiny s dětmi

Cyklostezka vede napříč Gasteinským údolím mezi hradem Klammstein a obcí Böckstein. Celá stezka měří v nejkratším úseku 30 kilometrů, ale zvolit můžete také okružní variantu s téměř dvojnásobnou délkou. Není příliš náročná – snad s výjimkou stoupání do Bad Gasteinu a zvládnete ji i s dětmi. Zmiňovanému stoupání se navíc můžete vyhnout tím, že autem dojedete na parkoviště ke Gasteiner Badesee a trasu začnete tam. Takto si užijete především rovinaté úseky v údolí. Cestou si vychutnáte výhled na malebné vesničky, zelené pastviny a vrcholky hor. Přibalte s sebou i plavky a zchlaďte se v jezeru Gasteiner Badesee.

Cesta na vrchol Rastötzenalm

Vhodné pro zkušené mountainbikery nebo jízdu na elektrokole

Trasa na Rastötzenalm je dlouhá zhruba 8 kilometrů. Na konci stoupání se můžete občerstvit v místní restauraci a doplnit síly před zpátečním sjezdem z kopce.  Nejnižší bod stezky má 864 m n. m.,  chata Rastötzenalm je ve výšce 1740 m n. m. uprostřed šťavnatých pastvin. Když budete mít štěstí, možná potkáte cestou i sviště. Začátek trasy je v centru malebného městečka Bad Hofgastein. Zde se vydáte po ulici Wasserfallgasse a přes Annenkapelle a Planitzengut jedete až do cílového bodu. Přestože trasa není příliš dlouhá, nepatří mezi ty nejlehčí a bude se líbit i zkušeným cyklistům. Nebojte se využít podpory, kterou vám nabídne elektrokolo. To si můžete půjčit přímo v Bad Hofgasteinu. Standardní cena za jednodenní půjčení se pohybuje okolo 40 eur. 

Po nejslavnější silnici Rakouska

Vhodné pro silniční kolo a náročné jezdce

Nedaleko Bad Gasteinu se nachází slavná Grossglockner Hochalpenstrasse – vyhlídková silnice vedoucí kolem desítek alpských vrcholů včetně nejvyšší hory Rakouska Grossglockneru. Sportovní silniční jezdce nadchne Glocknerkönig-Strecke, trasa vedoucí z 

Ferleitenu na vyhlídku Fuscher Törl. Ta se nachází v nadmořské výšce 2428 m n. m. Cesta měří téměř 13 kilometrů a překonáte na ní převýšení 1283 výškových metrů. Vyrazte před devátou hodinou nebo po třetí odpoledne a můžete si svůj výkon v tomto úseku nechat změřit, stojí to jen dvě eura. Dechberoucí alpské scenérie všude kolem jsou zdarma!


 

Vyberte si u nás

Ubytování