Bike Tour_Ursprungalm © Schladming dachstein_raffalt
Reiteralm-trails © Reiteralm Bergbahnen_lorenzmasser.com
Mountainbike © Schladming-Dachstein_Martin Huber
Reiteralm-trails © Reiteralm Bergbahnen_lorenzmasser.com

Cyklotrasy v oblasti Schladming-Dachstein

Region Schladming-Dachstein patří ke známým turistickým destinacím. Není divu, jak v zimě, tak v létě si zde každý najde to své. Pokud se do Schladming-Dachstein chystáte v letní sezóně, určitě vás budou zajímat cyklotrasy, které jsme pro vás vybrali.

Krásné výhledy na Viehberg-Runde

Náročná trasa pro horská kola

Jedná se o jeden z klasických okruhů v rámci oblasti Schladming-Dachstein. Výchozím i cílovým bodem je obec Gröbming. Orientačními body okruhu jsou Gröbming, Öfen, Viehbergalm, Bad Mitterndorf, Salzastauseen, Mitterberg a opět Gröbming. Trasa měří více než 41 kilometrů a překonáte převýšení přes tisíc metrů. Krásné panorama okolní oblasti si užijete zejména v Bad Mitterndorfu. Rozhodně se po cestě nezapomeňte v horských chatách občerstvit tradičními koblihami.

Etapa z Ennské cyklostezky

Vhodné pro rodiny s dětmi

Schladmingem prochází známá Ennská cyklostezka. Ta vede z Flachauwinklu až do Enns a měří více než 260 kilometrů. V rámci této dlouhé stezky si můžete zajet etapu ze Schladmingu do Irdningu. Městečka jsou od sebe vzdálená 40 kilometrů a rovinatý terén s převýšením jen lehce přes 200 metrů vám umožní naplno si užívat okolní krajinu. Po cestě si můžete udělat menší zajížďku a vystoupat k překrásnému jezeru Steirischer Bodensee.

Okolo hory Rossbrand

Vhodné pro zkušené silniční jezdce

Náročná trasa ideální pro silniční kolo vede kolem hory Rossbrand. Celkem měří 53 kilometrů, na kterých překonáte převýšení 1074 metrů. Okruh začíná v Altenmarktu a vede přes Eben, Filzmoos, Vorberg a Radstadt opět do výchozího bodu. Pokud budete krásným historickým městečkem Radstadt projíždět v době konání tradičního knedlíkového festivalu Radstädter Knödelfest (na přelomu července a srpna), tak budete mít o zábavu a občerstvení postaráno.

Slunečná trasa Sonnseitn Tour

Lehká trasa pro horská kola

Hledáte-li lehčí trasu pro horská kola bez výrazného stoupání, pak je pro vás Sonnseitn Tour ideální. Celková délka trasy jen něco málo přes 26 kilometrů a přijatelné převýšení 417 metrů láká především rekreační jezdce. Cestou si užijete výhledy na údolí Ennstal, pojedete po jeho sluneční straně – odtud také vznikl název trasy. Výchozí bod je ve Schladmingu odkud stoupáte směrem na Birnberg. Pokračujete dále na Leiten a Vorberg k penzionu Steirerhof. Zde se můžete odměnit něčím dobrým k snědku a posilnit se na zbytek trasy, která vede přes Pichl opět do Schladmingu. Po projížďce se odreagujte ve sportovním centru Erlebnisbad přímo ve Schladmingu. Čekají na vás venkovní i vnitřní bazén, sauna, skluzavky pro děti a mnohé další.Vyberte si u nás

Ubytování