Dolní Rakousko je zimní ráj nejen pro lyžaře

Střediska Dolního Rakouska lákají milovníky sněhu užít si kouzelné zimní dny na perfektně upravených sjezdovkách, běžkařských trasách, ve snowparcích, ale třeba i s dětmi na saních. Oblíbené výlety na sněžnicích ideálně doplní kulinářské zážitky, které nabízí útulné horské chaty prostřednictvím tradičních regionálních jídel. Zkrátka nepřijdou ani milovníci bruslení nebo stále více oblíbeného skialpinismu.


Střediska Dolního Rakouska se rozprostírají ve vzdálenosti pouhé jedné až dvou hodin jízdy autem od Vídně – necelých 200 km od českých hranic (Dolní Dvořiště) – a představují nejbližší možnost kvalitního lyžování pro zimní nadšence ze zemí střední a východní Evropy. Lyžařská střediska pokrývají oblast Mostviertelu a Vídeňských Alp a vysokou rozmanitostí nabízejí nejvšestrannější možnosti sněhových radovánek – na své si přijdou začátečníci, zkušení lyžaři, milovníci freeride i skialpinismu a stejně tak rodiny s dětmi.


Zimní vyžití v největších střediscích Dolního Rakouska

Oblast Dolního Rakouska nabízí mnoho lyžařských a snowboardových sjezdovek. Hochkar, nejvýše položené horské středisko (1.800 m.n.m.) zaručuje největší jistotou sněhu na 19 km skvěle upravených sjezdovek. Nově Hochkar nabízí také freeride s průvodcem na nekonečných a nedotčených svazích s hlubokým sněhem.


Lackenhof am Ötscher umožňuje lyžařům pohodlnou dostupnost sjezdovek z hotelů lemujících 19 km upravených svahů, nejmenším lyžařům nabízí dětský areál Sunny Kids Park a romantické duše potěší nedotčenou přírodou kolem hory Ötscher, která je ideální pro túry na sněžnicích s průvodcem.


Středisko Gemeindealpe Mitterbach se může v rámci 14 km sjezdovek pochlubit i nejprudší sjezdovkou s přírodním sněhem v Dolním Rakousku a nově pro sezónu 2013/2014 připravilo dvě vyznačené skialpinistické trasy různých stupňů obtížnosti.


Středisko Annaberg nabízí 20 km sjezdovek včetně sjezdových FIS tratí, sjezdovky s boulemi, svižné svahy i mírné upravené sjezdovky, nechybí ani skicrossová a boardcrossová dráha.


Zvláštní pozornosti nejmenším se dostává ve středisku St. Corona am Wechsel, kde se ve speciálním dětském parku s lyžařskou školkou a sáňkařskou loukou učí první krůčky na sněhu. Uznávaná lyžařská škola společně s mírnými svahy a jistotou sněhu zaručí spoustu zábavy nejen dětem, ale začátečníkům každé věkové skupiny.


Maximální využití času stráveného na sjezdovkách umožňuje středisko Zauberg Semmering s umělým osvětlením a nočním provozem. Středisko Mönichkirchen-Mariensee nabízí rodinnou atmosféru s mírnými svahy pro začátečníky i černou sjezdovou pro profesionály, nechybí zde ani moderní lanovky a vleky a návštěvníci se mohou těšit na jemný prašan.


Zdroj: www.e15.cz


Ubytování

Ubytování