Mountainbikefahren-in-der-Region-Weissensee © Oesterreich-Werbung Foto Martin Steinthaler - TineFoto
Hopfgarten-im-Brixental © Tirol-Werbung Fotograf Peter Neusser
Mountainbiken-rund-um-den-Weissensee © Oesterreich-Werbung Foto Charly Schwarz
Rast-vom-Mountainbiken-mit-Blick-auf-den-Weissensee © Oesterreich-Werbung Foto Martin Steinthaler - TineFoto

Vstříc údolím, jezerům i alpským vrcholům

Existuje jedna věc, kterou si v Rakousku užijete stejně jako lyžování – pořádnou cyklistiku. 

Zdejší krajina je pro kola jako stvořená a je jedno, zda jsou trekingová, silniční, či horská. Z nekonečné nabídky prvotřídních cyklostezek všech typů a náročností si v Rakousku vybere každý a výborně se tu o vás i postarají.

Cyklistické Eldorádo pro velké i malé

Rakouské cyklostezky vynikají svou délkou, pestrostí a dokonale promyšleným značením. Provedou vás horskými údolími, kolem četných jezer a historických měst, asfaltovými silnicemi do kopců i na samotné alpské vrcholy, ze kterých se můžete spustit zase pěkně rychle dolů.


Husté síti tras odpovídá perfektní zázemí, na kterém si místní dávají záležet – všude narazíte na útulné hospůdky a chaty a ubytování počítá s úschovou kol, která si můžete i zapůjčit v některé z mnoha místních půjčoven. O všudypřítomných infocentrech, cykloservisech a nabíjecích stanicích pro stále populárnější elektrokola nemluvě.


S dětmi vyrazte pohodovou přírodní cyklostezkou kolem Neziderského či Bodamského jezera, v jejichž průzračných vodách se můžete po jízdě parádně svlažit. Koupání si užijete naplno také na rekreační cyklostezce Solnou komorou, která se může pochlubit hned několika jezery na trase i lákavými městy v čele s lázněmi Bad Ischl, či světoznámým Hallstattem.


Vstříc kultuře a historii vyjeďte i po rovinaté Tauernské cyklostezce, která vás úpatím Vysokých Taur dovede až do Salzburgu. Anebo se vydejte podél blankytně modrého Dunaje přes údolí Wachau a klášter v Melku dál Dunajskou cyklostezkou až do samotné Vídně.


Více přírody i asfaltu nabízí Ennská cyklostezka ve Štýrsku, na níž vám budou dělat společnost vrcholy Schladmingských Taur. Cestu si můžete ulehčit s elektrokolem, nebo klidně zaberte a nechte stehna pracovat naplno. To správné silniční tempo nasadíte hlavně v serpentýnách vyhlášené vysokohorské Grossglockner Hochalpenstrasse, ze které odbočte na vyhlídku Franz-Josefs-Höhe - výhled na nejvyšší horu Rakouska za zastavení rozhodně stojí.


Úžasná panoramata rakouských Alp si ze sedla svého kola vychutnáte hodně často. Třeba až se necháte vyvést vzhůru letní lanovkou a pustíte se stezkou mezi vysokohorskými štíty, pohodově s elektrokolem, anebo krapet dobrodružněji trailem dolů na horském kole. V Saalbach Hinterglemm Leogangu okusíte právě takové singletraily a freeridové dráhy, stejně jako věhlasné výzvy místního Bikeparku.


Parádní downhilly nádhernou krajinou na vás čekají i v Schladming-Dachsteinu, či v oblasti Zell am See-Kaprunu, kde se výšlapy do kopců střídají s dlouhými sjezdy ryzím horským terénem. V malebné oblasti Solné komory můžete za vysokohorským adrenalinem podnikat krátké, jednodenní výjezdy a střídat je s odpočinkem v jezerních vodách, nebo u sklenice piva v tradičních hostincích. Prostě užívat si Rakousko naplno všemi svými smysly.


Hned byste šlápli do pedálů a užili si tu masu cyklozážitků? Pomůžeme vám vybrat tu nejlepší destinaci a zařídíme vše potřebné. 

Vyberte si u nás

Ubytování