Ubytování

Bad Kleinkirchheim


Unikátní kombinace aktivit uprostřed Korutan!

V zimě je toto městečko rájem pro lyžaře a běžkaře, v létě pak pro turisty a cyklisty. A co kdyby vám náhodou v Bad Kleinkirchheim počasí nepřálo? Můžete si skočit odpočinou do termálních lázní.

Bad Kleinkirchheim v zimě: Po dni na sjezdovce se ohřejete v lázních

Jen si to představte. Užíváte si skvělé lyžování, a přitom se kocháte pohledem na pohádkové panorama.  V Bad Kleinkirchheim navíc najdeme více než 100 km sjezdovek – na své si tedy přijdou začátečníci, ale i zkušení lyžaři. Téměř 100 % svahů je zasněžováno, obavy z holých kopců tedy nejsou na místě. Velkou místní pýchou je pak sjezdovka světového poháru Franz-Klammer-Abfahrt.  A zapomenout nesmíme ani na běžkaře – na ty tu čeká 8 km zasněžené trati Römeloipe.

Pokud na svahu promrznete, můžete se skočit ohřát do termálních lázní Römerbad nebo St. Kathrein. Ty se od lanovky nacházejí, co by kamenem dohodil. V lázních Römerbad pak na vás bude čekat venkovní bazén s teplotou vody 32-34 °C, z nějž budete mít fantastický výhled na okolní krajinu.

Bad Kleinkirchheim v létě: Lanovkou i po svých do bývalého národního parku

Bad Kleinkirchheim se nachází přímo na okraji bývalého Národního parku Nockberge, který je nyní chráněnou krajinnou oblastí. Městečko, které leží ve výšce zhruba 1 100 m.n.m., je pak perfektním výchozím bodem pro objevování krás okolní přírody – ať už pěšky či na kole.

Přímo z Bad Kleinkirchheim navíc dojedete lanovkou až na vrchol Kaiserburg, který leží v nadmořské výšce 2055 metrů. Odtud se pak můžete vydat po několika různých stezkách.

Ubytování v lokalitě:

A co ubytování v Bad Kleinkirchheim? O to zde opravdu není nouze. Nechybí nabídka ubytování u místních ani zařízení pro opravdu náročné hosty. Mnohé navíc potěší, že řada ubytování v Bad Kleinkirchheim nabízí slevy na skipas.

Typická kuchyně v lokalitě:

Korutanské speciality rozhodně musíte ochutnat! Co třeba místní plněné taštičky? Jedná se o těstoviny s náplní, které se objevují jak ve slané, tak ve sladké variantě.