Bregenz-am-Bodensee © Oesterreich-Werbung Foto Popp Hackner
Luftbild-vom-Bodensee © Vorarlberg-TourismusFoto Thorbecke Luftbild

Bodamské jezero


Parádní dovolená zaplavená zážitky

Jedno z nejznámějších jezer Evropy leží na území hned tří států – Rakouska, Švýcarska a Německa. Vydejte se poznat jeho fantastickou různorodost a vychutnejte si čistou krásu zdejší přírody, bohatou historii okolních měst i nekonečnou pestrost aktivit, kterými se zabavíte na jeho břehu i vodní hladině.

Bodamské jezero v létě: jiskřivě tyrkysová voda, památky a cyklistika

Rakouská část jezera leží na východě, kde se nachází také hlavní město Vorarlberska Bregenz. Zamiřte sem s dětmi, koupání na rozsáhlé pláži v průzračně čisté vodě, jejíž teplota se pohybuje kolem 26°C, nadchne je i Vás. Hladinu jezera brázdí živá lodní doprava, stejně jako zapálení jachtaři a windsurfisté. Břeh jezera prozkoumejte na kole a vyjeďte hlavní cyklostezkou po jeho obvodu i dál do okolí, třeba za Rýnskými vodopády. Nebo vyrazte za pěší turistikou a poznejte blíže některý z jezerních ostrovů, či historická města regionu. Nevynechejte květinový ostrov Mainau s arborety, motýli a zoologickou zahradou, nebo již zmíněný Bregenz. Na zážitek z opery na zdejším jezerním jevišti jen tak nezapomenete.

Bodamské jezero v zimě: kouzelná zimní krajina a zasněžená města

U vod Bodamského jezera se výborně zabavíte i v zimě. Díky mírnějšímu počasí jezero málokdy zamrzá, a kontrast vlnící se hladiny a zasněžených vrcholů vytváří nádhernou přírodní podívanou. V nedalekých alpských střediscích si skvěle zalyžujete, intenzivně se však můžete věnovat i zimní turistice. Navštivte Husovu Kostnici, nebo německý ostrov Lindau, který je celý tvořen stejnojmenným historickým městem. V nedalekém Friedrichshafenu se doslova vznesete k nebi – plavbu vzducholodí Zeppelin jinde nezažijete a o létajících kolosech se budete chtít dozvědět více.  Úžasné muzeum Zeppelin na Vás čeká na zemi. 

Ubytování v lokalitě:

Ubytování u Bodamského jezera odpovídá rekreačnímu charakteru oblasti - najdete zde hotely a penziony běžné i špičkové kvality, stejně jako širokou nabídku campingového ubytování a kempů zaměřených na cyklisty. K dispozici máte rovněž rekreační domy a apartmány, které je možné si pronajmout a to i ve větších skupinách. 

Typická kuchyně v lokalitě:

V bodamské kuchyni se prolíná blízkost vody s tradicemi tří okolních států. V hostincích i michelinských restauracích si pochutnáte na čerstvě ulovených pstruzích, či candátech, nezklamou Vás tradiční sýrové špecle z alpského mléka i prvotřídní klobásky. Mlsouny potěší slaďoučký Riebel z kukuřičné mouky, vyhlášená specialita Vorarlberska.Kde se nachází:Ubytování

Bodamské jezero