© Tourismusregion Katschberg
© Tourismusregion Katschberg
© Tourismusregion Katschberg
© Tourismusregion Katschberg

Ubytování

Katschberg


Rodinné středisko na pomezí Korutan

Na pomezí Korutan a Salcburska se uprostřed panenské přírody ukrývá rodinné středisko Katschberg. V zimě na vás čekají zasněžené dálnice, v létě desítky kilometrů turistických a cyklistických tras. Čemu dáte přednost?

Katschberg v zimě: pro milovníky širokých sjezdovek

Lyžařské středisko Katschberg-Aineck nadchne milovníky carvingu a širokých sjezdovek. Jedna z nich je tak široká, že ji dokonce pojmenovali po rakouské dálnici A1. 6 km dlouhá sjezdovka z vrcholu Aineck vede až do vesnice St. Margarethen v údolí a během pohodového sjezdu se určitě stihnete kochat i dechberoucími výhledy.

Oblast je díky své unikátní poloze garancí sněhové nadílky, ale v případě nepřízně počasí je Katschberg 100% pokrytý sněhovými děly. Menší středisko se 70 km sjezdovek má perfektní infrastrukturu pro rodiny s dětmi. V případě potřeby si skipas snadno rozšíříte na celý region Lungau.

Katschberg v létě: dýchejte zhluboka

Pokud toužíte po letní dovolené uprostřed panenské přírody, tady jste správně. V Katschbergu si užijete klid, daleko od všedních starostí i přeplněných turistických lokalit. Nadechněte se zhluboka. Tak čistý vzduch jako tady je málokde.

Pro cyklisty má Katschberg připraveny pohodové trasy v údolí, které se klikatí nádhernou přírodou. Chcete si dát radši do těla? Tak si vyšlápněte na kole do hor nebo zažijte adrenalin při MTB sjezdu. Děti nadchne letní bobová dráha nebo projížďka na ponících.

Ubytování v Katschbergu s výhledem na Taury

Chcete si nasadit lyže hned před vchodem do hotelu? Většina ubytování v Katschbergu je v Katschberghöhe přímo na sjezdovce ve výšce 1600 m n. m., a tak si tento sen snadno splníte. Navíc si vychutnáte úchvatné výhled na vrcholky Taur. Levnější varianty ubytování najdete v údolí.

Typická kuchyně v Katschbergu

Nechte se hýčkat místní pohostiností. Rodinná atmosféra Katschbergu se odráží i v kulinářském světě, a tak máte šanci ochutnat autentickou domácí kuchyni na jedné z mnoha horských chat. V kuchyni Katschbergu se mísí vliv Korutan i Salcburska, díky tomu vznikají jedinečné delikatesy.