© www.lungau.at
© www.lungau.at

Ubytování

Lungau


Rodinná pohoda v panenské přírodě

Pobyt v oblasti Lungau bude balzámem pro vaši duši. Panenská příroda, čistý vzduch, klid a spoustu slunce. To je Lungau.

Lungau v zimě: spoustu sněhu a slunce

Lungau se nachází jižně od hlavního hřebene rakouských Taur a ačkoliv v oblasti není ledovec, sníh vydrží v perfektní kvalitě až do jara. Zároveň se jedná o jednu z nejslunečnějších oblastí Alp.

Lungau zahrnuje tři lyžařská střediska: Großeck-Speiereck, Katschberg-Aineck a Fanningberg. Jedná se o poklidné resorty s přátelskou atmosférou, kde budete chráněni před návaly turistů. Dohromady nabízí přes 140 km sjezdovek všech obtížností, a tak se hodí pro pohodovou rodinnou dovolenou. Je vám to málo? Rozšiřte si skipas a lyžovat můžete ještě v sousedním Obertauern.

Lungau v létě: klimatické lázně pro absolutní relax

Lungau je zapomenutý ráj pro milovníky nedotčené přírody. Náhorní pánev je sevřená ve výšce asi 1000 m n. m. mezi impozantními alpskými vrcholky. Díky vzdálenosti od velkých měst si tu vychutnáte neuvěřitelně čistý vzduch a poklidnou atmosféru. Nechte za sebou všechny starosti a užijte si stoprocentní relax.

Rodiny s dětmi si zamilují výlety na kole i pěšky údolím podél řeky Mur. Pro zdatné cyklisty je připravena jedna z nejkrásnějších cyklistických tras Rakouska – Murradweg. A na své si přijdou i hráči golfu.

Ubytování v Lungau

Většina ubytování v Lungau je roztroušeno v malebných vesnicích v údolí. Nejoblíbenější je St. Michael im Lungau přímo pod lyžařským střediskem Großeck-Speiereck. Výhodou je, že se ubytovací kapacity nachází jen několik kilometrů od sjezdu z dálnice. Pro vyznavače romantiky je skvělou variantou ubytování v obci Mauterndorf s výhledem na hrad.

Typická kuchyně v Lungau

Co by to bylo za dovolenou bez gastronomických zážitků? V Lungau gurmáni strádat nebudou. Typické horské salaše nabízí domácí kuchyni z kvalitních surovin. Co musíte určitě ochutnat? Jídlo z místní speciální odrůdy brambor – tzv. Lungauer Eachtling.