© www.sonne-klopeinersee.at
© www.sonne-klopeinersee.at
© www.sonne-klopeinersee.at
Mountainbiken-Region-Klopeiner-See-Suedkaernten © Oesterreich-Werbung Foto Charly Schwarz

Ubytování

Klopeiner See


Nejteplejší jezero ke koupání v Evropě

Oblast jezera Klopeiner See je na severu ohraničena pohořím Saualpe a na jihu majestátným pohořím Karavanek. V oblasti “Klopeiner See - Südkärnten” se rozprostírá síť přes nádherných 1200 kilometrů turistických stezek od 440 do 2139 metrů nad mořem.

Klopeiner See v létě: turistika mezi horami a jezerem v regionu jižních Korutan

Počínaje největší krápníkovou jeskyní Obir v Evropě, přes přírodní rezervaci Trögerner Klamm, kde divoká voda Trögerner Bach vytvořila romantickou roklinu, až po průsmyk z Luschasattelu do Globasnitzu můžete v regionu Klopeiner See strávit nádherné dny dovolené.  


V Eberndorfu by jste měli určitě navštívit přírodní rezervaci Sablatnigmoor - skutečný ráj pro milovníky ptactva. Znalosti ptactva si můžete prohloubit v ptačím parku Turnersee. Máte-li zájem o větší akci, navštivte místní 1200 metrů dlouhou letní sáňkařskou dráhu.

Bleiburg, Diex a Feistritz ob Bleiburg nabízí skutečnou oázu pro ty, kteří hledají klid. Horská vesnice Diex, která se nachází na jižním svahu Alp, je nejslunnějším místem v Rakousku s více než 2 200 hodinami slunečního svitu za rok a je výchozím bodem pro četné túry v mírně zvlněné oblasti Saualp.


Vodopád Wildensteiner v Gallizien je přírodní podívanou, která nemá obdoby. Koneckonců je to nejvyšší volně padající vodopád v Evropě!

Na ploše 40 000 m² v květinovém parku v Sittersdorfu zažijte opravdovou rozmanitost přírody, zatímco okolí Völkermarktu a Neuhausu nabízí nedotčenou přírodu a krásné památky.

Samozřejmě, že v nejslunnější oblasti Rakouska nesmí chybět golfový park “Golfclub Golfpark Klopeinersee-Südkärnten”, který má nejdelší golfovou sezónu v Rakousku!


Hledáte-li v Klopeiner See místo ke koupání? Pak se přímo na východním břehu jezera nachází rodinná pláž “Klopeiner See Strandbad Krainz”. Teplota vody zde dosahuje v létě až 28 stupňů, takže je ideálním místem pro rodiny s dětmi. Kromě toho, jsou zde i další místa ke koupání, jako je Erlebnis-Freibad Bleiburg, Erlebnis-Freibad Bad Eisenkappel (vstup zdarma s kartou Kärnten Card) a Freibad Griffen.

A co děti? Mají si kde hrát!

Přímo u jezera Klopeiner See se nachází vesnice St. Kanzian, pro rodiny s dětmi jako dělaná. Své děti můžete vzít do pohádkového lesa “Märchenwald Schreckendorf”, kde se mohou setkat s červenou karkulkou, sněhurkou a dalšími známými pohádkovými postavičkami. Po náročném objevování se mohou malí návštěvníci občerstvit v hostinci přímo v pohádkovém lese, kde se běžně nabízí speciální dětské menu. Pokud toho mají vaše děti ještě málo, vezměte je do lesního dobrodružného světa “Walderlebniswelt”, kde na ně čeká až 80 atrakcí na jednom místě!

Vrcholem návštěvy jistě bude bungee-jumping. Skok z 96 metrů vysokého “Jauntalbrücke”, nejvyššího železničního mostu ve střední Evropě, vás jistě dostane.

Ubytování v lokalitě:

Najděte si to pravé ubytování pro vás, v destinaci Klopeiner See!

Typická kuchyně v lokalitě:

Region Klopeiner See v jižních Korutanech je skutečným rájem specialit. Pokud dáváte přednost pivu, vyzkoušejte Jauntaler Bauernbier, který se nejlépe hodí k vydatnému korutanskému občerstvení, jež se skládá z Jauntaler salámu, čerstvého másla a křupavého chleba.