Grossglockner-Hochalpenstrasse © Oesterreich-Werbung Foto Julius Silver
Entspannung-im-Wald-Region-Rauris © SalzburgerLand Tourismus
Bergwelt-im-Nationalpark-Hohe-Tauern © Ferienregion-Nationalpark-Hohe-Tauern-GmbH Foto E.Gossner
Goldwaschen-in-Bucheben-Rauris © TVB-Rauris Foto Florian Bachmeier
Nationalpark-Hohe-Tauern-Krimmler-Wasserfaelle © Oesterreich-Werbung Foto Reinhold Leitner

Národní park Vysoké Taury

Největší národní park Rakouska

Nachází se na pomezí oblastí Salcbursko, Tyrolsko a Korutany, ve stejně zvaném pohoří Vysoké Taury, je díky své rozmanitosti ideální dovolenou snad pro všechny. 


Vždyť kde jinde byste našli tolik přírodních skvostů – nejvyšší vrchol Rakouska – Grossglockner (3 798 m), největší rakouský ledovec – Pasterze (2 400 ha), nejvyšší vodopád Rakouska – Walcherfall (500 m) nebo největší vodopády Evropy – Krimmelské vodopády. Také fauna a flora je zde velmi rozmanitá – při procházce parkem můžete vidět kamzíky, kozorožce, orly i supy. 

Vysoké Taury v zimě:

Ideálním místem pro strávení zimní dovolené ve Vysokých Taurách je středisko Raurisertal, které je oblíbeným místem pro lyžaře, běžkaře, snowboardisty i freeridery. Většina sjezdovek patří mezi lehké až středně těžké, což z Raurisertalu činí resort vhodný také pro rodinnou dovolenou. Dobrodružnější povahy mohou vyzkoušet lezení po ledové stěně, romantici pak zase chůzi na sněžnicích zasněženou krajinou. Děti bude bavit sáňkování, k dispozici je i osvětlená sáňkařská dráha. 

Vysoké Taury v létě:

Máte-li rádi horskou cyklistiku nebo turistiku, pak pro vás bude návštěva tohoto národního parku to pravé. Rozkvetlé louky, šumící vodopády, průzračná jezera i rozhlehlé lesy na vás čekají při procházce nebo projížďce po největších skvostech této oblasti. Výletních míst je zde nespočet. Pokud příliš nefandíte aktivnímu sportu, doporučujeme vám se alespoň autem projet po Grossglocknerské vysokohorské silnici, neboť výhledy z ní patří mezi nejhezčí v celém Rakousku. 

Ubytování:

Ubytujete-li se v některém z partnerských ubytování, získáte od května do října kartu Nationalpark Sommercard, se kterou budete moci navštívit 60 největších atrakcí této oblasti za zvýhodněnou cenu a k tomu budete mít zcela zdarma lanovky a lokální veřejnou dopravu. Dobrodružnější povahy mohou využít některé ze sedmnácti různých kempovacích míst v parku Vysoké Taury. Kde se nachází:

Ubytování

Národní park Vysoké Taury