Freeriden-Nordkette © Innsbruck-Tourismus Foto Klaus Polzer
Freeriden-Nordkette © Innsbruck-Tourismus Foto Klaus Polzer
Hungerburgbahn-Innsbruck-Skifahren-auf-der-Nordkette-bei-Innsbruck © Innsbruck-Tourismus Foto Christian Vorhofer

Nordkette

Lokalita nacházející se pouhých 20 minut lanovkou Nordkettenbahn od rakouského Innsbrucku, v oblasti Tyrolsko, vás zaujme úchvatnými výhledy na Innsbruck a jeho okolí.

Nordkette v zimě:

6 různě obtížných sjezdovek, světoznámý  Nordkette Skyline Park, spousta možností pro freeride lyžování a Hafelar Run – jedna z nejstrmnějších sjezdovek v Evropě – to vše vám nabízí lyžařská oblast Nordkette. Kupte si jízdenku a nechte se vyvézt postupně třemi lanovkami až pod vrchol Hafelekarspitze. Nebudete litovat! Po cestě lanovkou budete moci obdivovat zastávky lanové dráhy, které byly navrženy tak, aby připomínaly ledové formy ledovce. Navíc výhledy z pohoří Nordkette, směrem do údolí na panenskou přírodu, jsou vskutku strhující. Po cestě narazíte také na dvě restaurace – jednu u výstupu z první lanovky a druhou u výstupu ze druhé lanovky. 


U stanice lanovky Nordkette Seegrube se nachází webkamera. Jestli-že chcete mít jistotu perfektních sněhových podmínek, nezapomeňte se na ni podívat, než vyrazíte do této oblasti. Pokud nechcete trávit na svahu celý den, je možné si zakoupit skipas jen na část dne – např.na dopoledne nebo odpoledne. 


Tip: Přijedete-li do Nordkette na jaře, nemusí už být podmínky pro klasické lyže úplně ideální. V tomto případě je na místě vyměnit klasické lyže za tzv. „Figl“ (kratší lyže – vynalezeny a patentovány v nedalekém Innsbrucku), na kterých se vám v měkkém sněhu pojede daleko lépe a užijete si tak spoustu zábavy. 

Nordkette v létě:

Innsbruck a okolí střediska Nordkette je rájem pro turisty. Najdete zde stezky všech obtížností – od lehkých až po velmi náročné. Vydejte se například po stopách Goetheho na stezku k lanovce „Nordkettenbahn“ a užijte si panoramatický trek. Nebo se projděte k některé z horských chat, obklopených rozmanitými alpskými pastvinami. Dechberoucí výhledy budou zaručeny! 

Ubytování:

Možnosti ubytování přímo v Nordkette jsou velmi omezené. Daleko větší a atraktivnější výběr ubytování vám poskytne nedaleký Innsbruck. 

Gastronomie:

Zdejší gastronomie je ovlivněna regionem Tyrolsko – na jídelním lístku tak najdete nejrůznější silné zeleninové polévky, špecle na mnoho způsobů, plněné taštičky, různé pochutiny ze sýrů či sladké pečivo. Kde se nachází:


Ubytování

Nordkette