Dachstein-Panoramaplattform © Oesterreich-Werbung Foto Georg Popp
Mountainbiking-in-der-Steiermark © Oesterreich-Werbung Foto Leo Himsl

Ubytování

Ramsau am Dachstein


Vaše nejlepší dovolená pro dosažení špičkových výkonů


Slunná náhorní plošina Ramsau am Dachstein se rozkládá uprostřed oblasti Schladming-Dachstein v nadmořské výšce 1 000 až 3 000 metrů a leží před působivým pozadím masivu Dachstein. 

Ramsau am Dachstein v létě: pěší turistika, horolezectví a další aktivity

Ramsau am Dachstein je místem, kde olympijští vítězové a mistři světa neustále dobíjí své baterie, aby dosáhli špičkových výkonů. 

Ramsau je také jednou z nejvyšších oblastí s celkovým počtem 22 ferrat (20 z nich se nachází přímo v Ramsau am Dachstein), 3 ferratami pro mládež, 1 ferratou pro děti a Kali's ferratovou zahradou. 


Na slunné náhorní plošině kolem Ramsau, si můžete vybrat mezi uvolněnými túrami s celou rodinou, jít na zelené alpské pastviny a užít si nádhernou krajinu, nebo se vydat na ledovcové túry na Dachsteinu nebo na alpské náhorní plošině „Am Stein“.  Pro rodiny s dětmi je ideální volbou “Märchenweg” pohádková stezka nebo návštěva oblasti Rittisberg. Na Rittisbergu najdete veškeré možné atrakce, které si jen dovedete představit! Čeká vás zde lanový park, lukostřelba, bobová dráha, fly-line, jízda na Segwayi, golf nebo zábavní park “Ramsau Beach”.


Pro hosty, kteří by rádi prozkoumali oblast Ramsau am Dachstein na kole, je zde k dispozici více než 25 různých tras pro horská kola, Singletrail, Downhill, Racing bike a treková kola. 

Ramsau am Dachstein v zimě: pohádková dovolená

Ti, kteří v zimě přijíždějí do Ramsau am Dachstein, hledají klid a relaxaci, nebo jsou sportovními nadšenci, jsou na správném místě! Ramsau am Dachstein je skutečným rájem nejen pro milovníky zimních sportů. Čistý zdravý vzduch, perfektní klima a fantastická zimní bílá krajina působí jako balzám na tělo i duši.


Díky skvělé poloze Ramsau am Dachstein zde najdou alpští lyžaři vše, po čem jejich lyžařské srdce touží. Perfektně upravené sjezdovky ve výškách až 2 700 metrů, rodinnou sjezdovku na úpatí Dachsteinu aneb “Kalis Erlebnispisten” - největší dětský lyžařský svět ve Štýrsku, celoroční lyžování na ledovci, snadno dostupnou lyžařskou oblast “4-Berge-Skischaukel Schladming” a celou lyžařskou oblast pro potěšení Ski Amadé. 


Ne nadarmo má Dachstein přezdívku „Österreichs Touren-Eldorado“ (rakouský turistický ráj). S více než 16 Ski túrami, freeridovou sjezdovkou „Edelgrieß“, která je zasvěcenými freeridisty považována za jednu z nejkrásnějších freeridových sjezdovek v Alpách, nám jistě dáte za pravdu!


Jeden z nejzdravějších a nejstarších sportů na světě, běh na lyžích, inspiruje stále více lidí. Běžkaření je populárnější než kdy jindy. Ramsau am Dachstein nabízí až 220 kilometrovou síť běžkařských stezek. Stezky na ledovci Dachstein jsou každoročně navštěvovány celou severskou elitou pro letní výcvik.

Ubytování v lokalitě:

Bez ohledu na to, zda cestujete sami, s rodinou, jako nadšený sportovec nebo hledáte klid a pohodu, u nás si nejvhodnější ubytování v Ramsau am Dachsteinu jistě vyberete!

Typická kuchyně v lokalitě:

V Ramsau am Dachstein je mnoho hostinců a rustikálních chat, kde si můžete pochutnat na regionálních jídlech, jako jsou noky, štýrský sýr nebo koblihy! Pro opravdové labužníky jsou zde 2 Haubenlokale (restaurace oceněné jedním nebo více kuchařskými klobouky) na vysoké úrovni, “Alpengasthof Peter Rosegger” a “Verweilzeit”.