Kapitelplatz-Salzburg © Tourismus-Salzburg-GmbH Foto Guenter Breitegger

Ubytování

Salzburg


Okouzlující město Mozarta, kultury a historie

Navštivte historickou perlu Rakouska a nechte se uchvátit krásou místních památek, všudypřítomným duchem Mozarta, tradiční kavárenskou kulturou i objevováním světa v nejmodernějších muzeích Evropy.

Salzburg v létě: krásná historie i příroda na jednom místě

Procházka Salzburgem vás přenese zpátky v čase. Objevte kouzlo křivolakých uliček Starého města a užijte si nakupování pod starobylými štíty Obilné uličky. V rodném domě Wolfganga Amadea Mozarta pochopíte, v čem spočívala genialita skladatele, na jehož počest Salzburg každoročně pořádá světoznámý festival opery a divadla. Zámek Mirabell vám dovolí zažít krásy knížecího života salzburských arcibiskupů, o nichž se dozvíte ještě více v unikátním komplexu 5 muzeí DomQuartier. Lanovka vás poté vyveze na Mnišskou horu a vy budete moci zhlédnout na záplavu barokních střech z věže středověké pevnosti Hohensalzburg. Hned vedle ní vás zase zpět do současnosti vrátí budova  Muzea moderního umění, v níž se ukrývají díla předních rakouských umělců moderní doby. A až vás kultura s historií unaví, zamiřte na výlet do místní zoo, nebo odhalte tajemství přírody v moderním přírodovědném muzeu Haus der Natur. Čeká tu na vás řada zábavných, interaktivních prvků.

Salzburg v zimě: vánoční tradice zasypané sněhem

Salzburg dýchá magickou atmosférou po celý rok, v době adventu se však jeho kouzlo ještě znásobí. Světoznámé vánoční trhy před zámkem Hellbrunn i v centru Starého města přenesou každého návštěvníka do čarovné země Vánoc a sněhu. Weihnachtsmarkt vyniká živou vánoční hudbou, tradičními řemesly i možností pochutnat si na vánočních specialitách Salzburska. Na své si přijdou zejména rodiny s dětmi, pro které bude dechberoucím zážitkem vidět pochod alpských čertů Krampusů v prvním prosincovém týdnu. Nechte se od nich vyšlehat, ať se vás štěstí drží celý další rok.

Ubytování v lokalitě:

Ubytování v Salzburgu a okolí je neuvěřitelně variabilní. K dispozici jsou hostům hotely všech úrovní včetně wellness variant, pokoje soukromých ubytovatelů i cenově dostupné mládežnické hostely. Nevšední zážitky nabízí také možnost ubytování v církevních prostorách města či na nedalekých statcích.

Typická kuchyně v lokalitě:

V útulných salzburských kavárnách ochutnáte vynikající kávu i světoznámé Mozartovy koule, jejichž domovem je právě Salzburg. Gurmáni najdou potěšení v noblesních restauracích nabízejících tu nejmodernější kuchyni, stejně jako v lidových hostincích specializujících se na tradiční salzburské pokrmy v čele s lahodnými salzburskými noky, císařským trhancem, či domácími klobáskami a sýry. Žízeň uhasíte místním pivem nejvyšší úrovně – produkce nejstaršího soukromého pivovaru Rakouska Stiegl nadchne každého milovníka zlatavého moku.