Bike-Republic-Soelden © Oetztal-Tourismus Foto Rudi Wyhlidal
Bike-Republic-Soelden © Oetztal-Tourismus Foto Rudi Wyhlidal
SöldMountainbike-Downhill-Bike-Republic-Soelden © Oesterreich-Werbung Foto thecreatingclick.com
Startbogen-der-Bike-Republic-Soelden © Oetztal-Tourismus Foto Christoph Bayer
Bike-Republic-Soelden © Oetztal-Tourismus Foto Anton Brey

Sölden

Ráj pro lyžaře, cyklisty a fanoušky agenta 007

Vydejte se po stopách Jamese Bonda a zamiřte do rakouského ráje Sölden. Městečko ukryté na konci v Ötztalského údolí láká milovníky sportu i odpočinku po celý rok.

Sölden v zimě: TOP lyžařské středisko v Rakousku

Lyžařský areál Sölden se rozprostírá mezi třemi třítisícovkami, přezdívanými BIG 3. Tyto vrcholy propojuje unikátní 50 km dlouhý okruh lanovek, tzv. Big three rallye, který zvládnete projet přibližně za pět hodin. Široké modré sjezdovky v Söldenu ocení rodiny s dětmi a lyžaři-začátečníci, na své si ale přijdou také příznivci hlubokého sněhu, černých sjezdovek a boulí. Vyzkoušejte také snowboard park, měřený slalom nebo osvětlený běžkařský okruh. Ledovec Sölden nabízí skvělé podmínky pro lyžování i mimo hlavní sezonu, funguje od půlky září do začátku května.

Sölden v létě: Výlety, kolo a relaxace

Vyhlášený Sölden marathon přitahuje každoročně zapálené cyklisty z celého světa. Singletracky v areálu Bike Republic patří mezi jedny z nejoblíbenějších v Evropě. Ale i jako cyklisté-amatéři budete nadšení. Pokud vás láká spíše turistika, Sölden je díky propracovanému systému tras dlouhých přes 1 300 km trefou do černého. Vydejte se třeba k vodopádu Stuibenfall a kochejte se pohledem na vrcholy okolních hor z vyhlídkových plošin. Nebo si odpočiňte v Aqua Dome Sölden – aquapark a termální lázně vás zabaví na dlouhé hodiny. Večer zajděte do centra městečka Sölden na party v místním baru.

Sölden: Tajemství Jamese Bonda

Co mají společného Sölden a James Bond? Jedna ze slavných scén se natáčela přímo tady a dodnes ji připomíná unikátní atrakce! Filmovou instalaci 007 Elements najdete ukrytou na vrcholu hory Gaislachkogl, v nadmořské výšce 3 050 metrů.Kde se nachází:


Ubytování

Sölden