Attersee © Oesterreich-Werbung Foto Reinhold Leitner
© Hotel-Stadler-am-Attersee

Ubytování

Attersee


Perfektní cíl pro letní dovolenou v Rakousku

Atterské jezero, německy Attersee, se nachází v populární rakouské oblasti Solná komora. V létě nabízí skvělé podmínky ke koupání, potápění, ale také k cyklovýletům a pěší turistice v blízkém okolí.

Čistá voda vybízí k potápění a pozorování sladkovodního světa

Ledovcové jezero o rozloze 46,7 km2 se chlubí průzračně čistou vodou. Není divu, že jednou z oblíbených aktivit u Attersee je právě potápění. Hloubka jezera dosahuje v některých místech až 170 metrů, přičemž viditelnost pod hladinou je 25 metrů.

Kromě mnoha druhů ryb můžete pod vodou pozorovat kůly, na nichž stojí tradiční rybářské domy. V okolí jezera funguje několik potápěčských center, kde si zapůjčíte vybavení a zajistíte instruktorské lekce. Pokud vám stačí pohled na vodní hladinu shora, užijte si u Attersee koupání a relax na některé z upravených pláží nebo se projeďte po jezeře výletní lodí.

Po koupání je čas na kulturu

Atterské jezero není jen o koupání a potápění, na své si zde přijdou i milovníci kultury. Co vidět u Attersee? Navštivte Centrum Gustava Klimta v Schörflingu! Attersee a Klimt k sobě neodmyslitelně patří, slavný secesní malíř zde mezi lety 1900–1916 pobýval každé léto a vytvořil tady velkou část svých krajinomaleb. V obci Steinbach am Attersee pro změnu komponoval hudební skladatel Gustav Mahler.

Ubytování u Attersee: kemp nebo ubytování v soukromí?

Kolem jezera najdete řadu malebných městeček, kde se můžete ubytovat. Mezi ta největší patří Attersee a Kammer. V široké nabídce penzionů, hotelů a apartmánů si vybere každý. Skvělou volbou jsou perfektně vybavené kempy přímo na břehu jezera.

Výtečná kuchyně u Attersee: ochutnejte čerstvé ryby

V blízkosti jezera rozhodně nepřekvapí, že místními specialitami jsou sladkovodní ryby. Na druhou stranu, kde jinde je ochutnat než právě v místě, kde máte jistotu, že budou čerstvé. Typický je například „bachsaibling“, neboli pečený siven.