Winterstimmung-am-Wolfgangsee © Oesterreich-Werbung Foto Lisa Eiersebner
Winterlandschaft-am-Wolfgangsee © Lisa Eiersebner

Ubytování

Wolfgangsee


Nejkrásnější jezero ke koupání i zimní radovánky

Už jen pohled na smaragdově modrou hladinu jezera Wolfgangsee obklopenou vysokými horskými masivy vás donutí zpomalit a užívat si zasloužené dovolené. Překrásná příroda je však jen jedním z mnoha lákadel pro dospělé a rodiny s malými dětmi, kteří se po celý rok do oblasti Solné komory vydávají.

Zima ve Wolfgangsee: Advent na trzích a lyžování v Postalmu

Vydejte se na jezero Wolfgangsee v zimě. Pohled na zasněžené kopce hor odrážející se na vodní hladině se vám navždy vryje do paměti. Zalyžujte si v nedalekém středisku Postalm s perfektně upravenými sjezdovkami určenými především pro nenáročné lyžaře. Nebo nazujte běžky, vydejte se na výlet na sněžnicích a večer si odpočiňte ve vyhřívaném bazénu přímo na jezeře. Chystáte se na Wolfgangsee před Vánoci? Navštivte adventní trhy, provoněné marcipánem a punčem. Vánočně vyzdobené historické městečko Sankt Wolfgang nebo vesnička St. Gilgen vám svojí magickou atmosférou vyrazí dech.

Léto ve Wolfgangsee: Zubačka, cyklostezky a výlety pro celou rodinu

Vychutnejte si úchvatné výhledy během jízdy nejstrmější historickou zubačkou v Rakousku na vrchol hory Wolfgangsee Schafberg a pozorujte okolní přírodu při projížďce lokomotivou z 19. století. Nevynechejte ani zážitkovou plavbu po jezeře. Na outdoorové nadšence čekají desítky kilometrů upravených a dobře značených stezek, vhodných pro pěší túry, nordic walking a běh. Okolo Wolfgangsee vedou cyklostezky vhodné pro začátečníky i pokročilé cyklisty. Za pěkného počasí láká jezero Wolfgangsee na camping, koupání a slunění na přilehlých plážích.