Radfahren am Mondsee © STMG/Stadler Fotograf: Wolfgang Stadler
Badespaß 10 © TVB MondSeeLand Fotograf: Valentin Weinhäupl
Klettersteig-Drachenwand-Mondsee © Oesterreich-Werbung Foto Jonathan Graml

Mondsee

Objevte překrásné jezero u Dračí skály

Nedaleko Salzburgu se nachází Mondsee, nádherné jezero viditelné z dálnice A1, kolem kterého by byla rozhodně škoda jen tak projet.

V létě vás potěší u Mondsee teplota vody

Mondsee leží v nadmořské výšce téměř 500 m n. m. a rozprostírá se na 16,4 km2. Na první pohled vás upoutá dominantní Dračí skála, která se tyčí v těsné blízkosti jezera a dodává krajině magickou atmosféru. Tuto scenérii můžete obdivovat z jedné z mnoha přilehlých pláží – koupání opravdu stojí za to. Mondsee patří k nejteplejším rakouským jezerům. Teplota vody v sezóně dosahuje až neuvěřitelných 27 °C, což ocení zejména rodiny s malými dětmi. Ty nadchnou určitě i tobogány a prolézačky vybudované v městečku Mondsee. Tam se nachází také Bazilika sv. Michaela z 12. století, jeden z největších gotických kostelů v celém Rakousku. Dospělé zabaví široká nabídka vodních sportů. Vyzkoušet můžete plachtění, kiting nebo jízdu na vodních lyžích.

Cyklistika, pěší túry, ale také golf

Podobně jako další oblasti Solné komory nabízí Mondsee ideální podmínky pro cyklistiku a pěší turistiku. V rámci různých stupňů obtížnosti tras a stezek si vybere každý sportovec. Populární činností u Mondsee je golf. Osmnáctijamkové hřiště se rozkládá přímo na břehu jezera. Propadli jste tomuto sportu? Tak rozhodně neváhejte a běžte si zahrát – jezero Mondsee a okolní alpské vrcholy vám vytvoří nezapomenutelné kulisy.

Mondsee: ubytování levně i luxusně

Okolí jezera nabízí rozličné možnosti ubytování. Od luxusních hotelů, rodinných penzionů až po ubytování v soukromí. Nejširší nabídka je právě v městečku Mondsee. Levnější možností jsou kempy přímo na břehu jezera poskytující veškeré potřebné zázemí.

Typické pokrmy v oblasti Mondsee

U Mondsee, podobně jako u ostatních jezer v oblasti Solné komory, stojí za to vyzkoušet některou z čerstvých sladkovodních ryb. Kromě typického sivena dostanete také pstruha, kapra nebo candáta.Kde se nachází:

Ubytování

Mondsee