Wagrain-im-Pongau © Oesterreich-Werbung Foto Wolfgang Weinhaeupl

Wagrain

Ráj pro běžkaře, turisty i milovníky aktivní zábavy

Městečko Wagrain ležící v nadmořské výšce 838 m. n. m. patří do oblasti Salzburger Sportwelt, která je součástí největší lyžařského střediska Rakouska – Ski Amadé. Lyžování a další zimní sporty jsou tu proto velmi vyhledávané, ale ani v létě se tu nebudete nudit.

Wagrain v zimě: Ráj běžkařů a zábava pro malé i velké

Úctyhodných 200 km běžkařských tras láká do oblasti Wagrain–Kleinarl milovníky běžkování z širého okolí. Trasa Tauernloipe dlouhá 50 km je zde přímo vyhlášená. Ale i lyžování ve Wagrainu stojí za to, nevelké středisko je součástí Ski Amadé se stovkami kilometrů sjezdovek různého stupně obtížnosti. Chystáte se na lyžování ve Wagrainu s dětmi? Vezměte je na Wagraini’s Winterwelt, areálu s iglú a dalšími atrakcemi, nebo na zábavnou sjezdovku SOKO Funslope. Vyzkoušejte také lední brusle – kluziště u stanice lanovky Flying Mozart umožňuje dokonce romantické večerní bruslení. Navštivte také vodní svět Wagrain – aquapark Erlebnisbad. Hotely ve Wagrainu nabízejí prvotřídní služby, čeká vás zkrátka nezapomenutelná zimní dovolená v Rakousku.

Wagrain v létě: Horské štíty pohodlně lanovkou i pěšky

Nevelké turistické městečko Wagrain v okrese St. Johann im Pongau leží v malebném údolí obklopeném horami. Přes 140 km značených turistických tras láká k prozkoumávání přírodních krás Salcburska. Okolí je oblíbeno také horolezci a cyklisty. Trávíte ve Wagrainu dovolenou s dětmi? Vyvezte se kabinkovou lanovkou Grafenbergbahn do výšky 1 700 metrů a užijte si spoustu zábavy v centru Wagrain Grafenberg. Zajímá vás historie? Navštivte gotický farní kostel se vzácnou sochou madony nebo barokní kostel sv. Františka. Sháníte tip na ubytování ve Wagrain? Populární je např. Naturhotel Edelweiss Wagrain s wellness a špičkovou kuchyní.Kde se nachází:Ubytování

Wagrain